Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün326
DünDün577
Bu HaftaBu Hafta3441
Bu AyBu Ay15324
ToplamToplam1220848

BTTDD Bursa Şubesi 8 Mart'a farklı bir anlam kattı

kkk

Şehit Mustafa Cambaz'ın annesine  'Yılın Kadını Ödülü' verildi

 

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, demokrasi şehidi gazeteci Mustafa Cambaz'ın annesi Ayşe Cambaz'ı 'Yılın Kadını' seçti. Acılı anneye ödülü, BTTDD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ahmet Batı Trakya'daki evinde takdim etti.

 

Devamını oku...

BATI TRAKYALI KADINLARIN '8 MART' BULUŞMASI

02

Kadınlar Günü'nde fark yarattılar

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin Kadın Kolları '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde önemli bir etkinliğe imza attı. Ördekli Kültür Merkezi'nin otantik atmosferinde bir araya gelen Batı Trakyalı kadınlar, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Büyük katılımın dikkat çektiği kahvaltılı organizasyonda BTTDD Bursa Kadın Kolları adına kürsüye çıkan Zeynep Güler, ''Türkiye'ye Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi bir dahiyi kazandıran Zübeyde Annemiz, Batı Trakya Türkleri için canını feda eden efsane liderimiz Dr. Sadık Ahmet'i doğuran Fehime teyzemiz, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği için oğlu Mustafa Cambaz'ı şehit veren Ayşe ablamız gibi anaların topraklarından kopup gelmiş; siz Batı Trakya'nın fedakar, yürekli, çalışkan kadınları... Hepinizi saygıyla selamlıyorum'' cümleleriyle konuşmasına başladı.

Devamını oku...

Bakan Müezzinoğlu büyük müjdeyi Bursa'dan verdi

büezzin 1

Balkanlardaki her soydaşa ayda 53 TL'ye sağlık hizmeti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yalnızca Türkiye'de birinci derece yakını olanların değil, aylık 53 liralık genel sağlık sigortası primini ödeyen Balkanlardaki bütün soydaşların Türkiye'deki her türlü sağlık hizmetinden yararlanabileceklerini belirterek, yasal düzenlemenin bu hafta yürürlüğe girmesinin beklendiğini söyledi. 

Devamını oku...

Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey'i ziyaret ettik

nilüfer 1

 

'Geçmişin izlerini geleceğe taşımalıyız'

Lozan mübadili bir ailenin ferdi olan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin yeni yönetimini kabulünde, ''Geçmişin izlerini geleceğe taşımalıyız'' dedi.

 

 

Devamını oku...

Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu Yönetimimizi Kabul Etti

hakan_f_1.jpg

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN YOĞUN MESAİ HARCIYORUZ

AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte Batı Trakya Türkleri'nin sorunlarının çözümü için yoğun mesai harcadıklarını söyledi.

Devamını oku...

Şube Yönetimimiz Mustafa Dündar İle Biraraya geldi

dndar

 

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi olarak Şube' miz eski başkanlarından Osmangazi Belediye Başkanı Sayın Mustafa Dündar' ı makamında ziyaret ederek hem kongre sürecindeki katkıları için kendilerine teşekkürlerimizi ilettik, hem de çalışmalarımız hakkında kendisine bilgi verdik.

 

 

Yönetim Kurulumuz Yıldırım Belediye Başkanı' nı Ziyaret Etti

54

 

BATI TRAKYA MİLLİ DAVAMIZ
HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Batı Trakya davasının milli bir dava olduğunu belirterek, ''Batı Trakyalı kardeşlerimiz vücudumuzun bir parçasıdır. Biz meseleye öyle bakarız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Her zaman yanınızdayız'' dedi.

 

Devamını oku...