Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün754
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5276
Bu AyBu Ay18132
ToplamToplam1402922

Uzun süreli ikamet sürecinde yakın takibimiz sürüyor

GOC

Üniversiteli gençler için kolaylık istedik

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif ve İkinci Başkan Hasan Ali Çavuş, Göç İdaresi Bursa İl Müdürü Aydın Ağzıkuru'yu makamında ziyaret etti.

Devamını oku...

Müezzinoğlu 29 Ekim'de BTTDD Bursa Şubesi'nde

muezzin 2

'En büyük ihtiyacımız birlik ve bareberlik'

Sağlık ve Çalışma Eski Bakanlarından Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, ''En büyük ihtiyacımız birlik ve beraberlik'' dedi.
Müezzinoğlu, Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığı 29 Ekim'de, üyesi olduğu Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti.

Devamını oku...

Cumhuriyet kutlamalarına her yerde ortak olduk

29 etik resep

Bu coşku hiç bitmeyecek

Türkiye Cumhuriyeti'nin 94. kuruluş yıldönümü Türkiye'de ve dünyanın farklı noktalarında kutlanırken, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi de büyük coşkuya ortak oldu.

Devamını oku...

'Yenilikçi Devlet Üniversitesi'nden destek sözü

 DSC0019 1600x1063

Rektör BTTDD Bursa Şubesi'ni ziyaret etti

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti. Şube Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, göreve geldikleri günden bu yana 'Yenilikçi Devlet Üniversitesi' olarak adlandırılan BTÜ'nün Rektörü Karademir'in derneğe olan yakın ilgisinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Devamını oku...

YUNANCA KURS VE BURS DUYURUSU

İşte bu iki önemli konunun detayları

 Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından dernek merkezinde ücretsiz olarak verilen Yunanca kurslar, yaz tatilinin ardından yeniden start alıyor. Mevcut öğrencilerimizden devem edecekler ve gruplara yeni dahil olmak isteyen Batı Trakyalılar bugünden itibaren 25 Ekim 2017 tarihine kadar başvurularını, '251 17 14' numaralı telefondan dernek görevlilerimize adlarını, telefon numaralarını ve doğum tarihlerini yazdırarak yapabilirler.

Devamını oku...

Mustafa Dündar'dan BTTDD Bursa Şubesi'ne ziyaret

m1

'Birlik olduğumuz zaman üstesinden gelemeyeceğimiz sorun yok'

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Batı Trakya Türkü hemşerileri ile biraraya geldiği toplantıda, ''Birlik olduğumuz zaman üstesinden gelemeyeceğimiz sıkıntı yok. İsterse yedi düvel gelsin'' dedi.

Devamını oku...

Yeni İl Emniyet Müdürü'ne 'hayırlı olsun' dedik

e2

Ak: Türkiye güçlü olduğu zaman bu ülkeye güvenenler de güçlü oluyor

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi yönetimi, Bursa'da yeni göreve başlayan İl Emniyet Müdürü Osman Ak'ı ziyaret ederek 'hayır olsun' dileklerini iletti. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, Osman Ak'a kabulünden dolayı teşekkür ederek, Bursa'nın huzuru için atılacak adımlarda üzerilerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söyledi. Eminlatif, Osman Ak'a, ''Göreve geldiğiniz günden bu yana uyuşturucu ve trafikle ilgili attığınız adımlar takdir topluyor'' dedi.

Devamını oku...