Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün327
DünDün577
Bu HaftaBu Hafta3442
Bu AyBu Ay15325
ToplamToplam1220849

Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Yeni Yönetimini Belirledi.

Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği 3. Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. 12 adayın yarıştığı listede en çok oyu alan ilk 7 kişi Yönetim Kuruluna seçilirken 3 kişi de Denetim Kuruluna seçildi. Seçimlerde 87 din görevlisi oy kullandı.

Gerçekleşen seçimde en çok oyu alan Başkan Sadık Sadık yeniden Derneğin başkanlığına getirildi. Görev dağılımının önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe`yi makamında ziyaret etti.

BTTDD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe`yi makamında ziyaret ederek tebrik ve başarı dileklerinde bulundular.

BTTDD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu ve üyeleri Osmangazi Belediye Başkanı Av. Mustafa Dündar`ı makamında ziyaret etti.

BTTDD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu ve üyeleri Osmangazi Belediye Başkanlığına seçilen hemşehrimiz ve 3 dönem derneğimizin başkanlığını yapan Av. Mustafa Dündar`ı makamında ziyaret ederek tebrik ve başarı dileklerinde bulundular.

Geleneksel Domruköy Mevlidi`ne katılım büyük oldu

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in kutlu doğumu nedeniyle her yıl Batı Trakya’nın çeşitli bölgelerinde, köylerinde mevlit törenleri düzenleniyor. Bu törenlerden biri de her yıl olduğu gibi Domruköy’de düzenlendi. Etraf köylerden mevlid töreni için gelenler köy camii’nde dualar ederek daha sonra her ailenin hazırladığı öğle yemeğine katılıyorlar. Böylece bu tür etkinlikler Batı Trakyalı Türkler arasında kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının tazelenmesine vesile oluyor.

Devamını oku...

İskeçe Türk Birliği Yeni Yönetimini Belirledi.

İskeçe Türk Birliği’nin yıllık genel kurulu 12 Nisan Pazar günü yapıldı.
Kongre başkanlığını Cahit Çingur, yazmanlık görevini ise Mustafa Trampa ve Nurdan Eminoğlu yaptığı kongreye ilgi yoğundu.
Kongre’de geçmiş dönemin faaliyet raporu İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu tarafından okundu. Ozan Ahmetoğlu yıl boyunca gerçekleştirilen faaliyetleri özetledi ve bazı ilklere de imza attıklarını söyledi.

Devamını oku...

Çalışma izinleri ile ilgili olarak Av.Hakan Çavuşoğlu basın açıklaması yaptı

B A S I N    B İ L D İ R İ S İ

Sayın Basın Mensuplar;

Bilindiği gibi, uzunca bir süredir, Batı Trakya’daki sorunları gündeme taşıdığımız sırada, Türkiye’de ve yoğunluklu olarak Bursa’da yaşamakta olan Batı Trakyalıların da çalışma izinlerinden kaynaklanan sorunları bulunduğunu dile getirdik. 

Devamını oku...

Kitap Fuarında Batı Trakyalı’lar standı açıldı

28 Şubat – 08 Mart 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilen Bursa Tüyap 7.Kitap Fuarın’da Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi bir stand açtı. Standımızın açılışını T.C. Gümülcine Başkonsolosu Sayın Mustafa Sarnıç, Osmangazi Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe, Eski Başkanlarımızdan Sayın Mustafa Dündar birlikte gerçekleştirdiler.

Devamını oku...