Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün67
DünDün464
Bu HaftaBu Hafta1044
Bu AyBu Ay9491
ToplamToplam1333078

Yıldırım can aldı!!!

Basırlıköy'de (Passos) bir bayanı tütün fidelerini çıkardığı esnada yıldırım çarptığı belirtilmektedir. Bayan ne yazık ki hayatını kaybetti.

 

Seçilmiş Müftülerden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`a Tam Destek

Yunan basını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Heybeliada Ruhban Okulu ve Batı Trakya Türk azınlığına ilişkin yaptığı açıklamalara geniş yer verdi. Batı Trakya Türkleri ise Erdoğan'ın açıklamalarını memnuniyet verici olarak değerlendirdi. 

Devamını oku...

Dora Bakoyanni`den, Erdoğan`ın sözlerine cevap

Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  Heybeliada Ruhban Okulu ve Batı Trakya'daki azınlığa ilişkin NTV kanalına yaptığı değerlendirmeyi konu alan yazılı bir açıklama yaptı.

 

Devamını oku...

Erdoğan`dan Batı Trakya ile ilgili yeni açıklamalar

Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, 11 Haziran Perşembe günü NTV'de Murat Akgün'ün sorularını yanıtladı. Erdoğan yapılan röportajda Yunanistan'la ilgili olarak şunları söyledi:

 

Devamını oku...

Askerlik artık 9 ay

Savunma Bakanı Evangelos Meymarakis, kara kuvvetlerinde zorunlu askerlik süresinin bir yıldan 9 aya indirilmesinin planlandığını açıkladı.

Ağustos ayından itibaren geçerli olacak 9 aylık askerlik süresinin, yalnızca kara kuvvetlerinde silah altına alınacakları kapsadığını kaydeden Meymarakis, deniz ve hava kuvvetlerindeki mevcut bir yıllık askerlik süresi uygulamasının devam edeceğini belirtti.

Devamını oku...

Beyaz oy vereceklerine LEFKO partisine oy atmışlar

Avrupa Parlamentosu seçimlerinin tamamlanmasının ardından oyların sayılmasına başlandı. Şu ana kadar yapılan sayımlara göre AP seçimlerinde İskeçe ve Rodop illerinde PASOK partisi birinci sırada götürürken ND partisi ise ikinci sırada yer alıyor.

Bu sırada Rodop ilinde oyların sayılmasıyla birlikte trajikomik bir olay da yaşanıyor. Hatırlanacağı üzere Danışma Kurulu partilerin azınlık üyelerine son sıralarda yer vermesinden dolayı azınlığa beyaz oy kullanması çağrısında bulunmuştu.

Devamını oku...

Geleneksel Kırk Kurbanı gerçekleşiyor

Hebilköy - Hloi Türk halkının yüzyıllardan bu yana düzenledikleri "Kırkkurbanı" bu yıl 14 Haziran 2009 Pazar günü Hebilköy sırtlarında gerçekleşecek. Etkinliğe tüm halıkımız davetlidir.

Kırkurbanı her yıl Hıdırellez'den 40 gün çıktıktan sonra kutlanmaktadır.