Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün753
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5275
Bu AyBu Ay18131
ToplamToplam1402921

Batı Trakyalılar'dan Mehmetçik için kan bağışı

kan1

'Bu vatan için canımız da feda kanımız da...'

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'e yönelik harekatına destek amacıyla 'Bu vatan için canımız da feda kanımız da' sloganı ile kan bağışı kampanyası başlattı. İlk kanı, dün dernek yöneticileri verdi.

Devamını oku...

Işık Sadık Ahmet Derneğimizi ziyaret etti

ı2

Duygu yüklü buluşmada önemli mesajlar verildi

Batı Trakya Türkleri'nin efsane lideri merhum Dr. Sadık Ahmet Ahmet'in eşi, Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Onursal Başkanı Işık Sadık Ahmet, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti ve buradan önemli mesajlar verdi. Sadık Ahmet'in kardeşi Fatma Hasan'ın da hazır bulunduğu ziyarette zaman zaman duygusal anlar yaşandı.

Devamını oku...

Büyükşehir Belediyesi'nde sıcak kabul

ak1

Başkan Aktaş'tan günün anısına selfie

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif ve bir grup dernek yöneticisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı makamında ziyaret etti.

Devamını oku...

'29 Ocak Milli Direniş Günü'nü Çanakkale'de andık

c2

Mehmetçiğe destek Çipras ve Kammenos'a çağrı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, Kardak Kayalıkları'na çelenk bırakmak isteyen, ancak Türk Deniz Kuvvetleriyle gemi ve helikopterlerinin engellediği Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos ve Aleksis Çipras'ı komşuları ile iyi geçinmeye ve Batı Trakya Türklerine haklarını vermeye davet ederken,  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'e yönelik başlattığı 'Zeytin Dalı' harekatına tam destek verdiklerini açıkladı.
Yunanistan'daki Batı Trakya Türk Azınlığı'nın, baskılara ve saldırılara karşı başlattığı ve bugün '29 Ocak Toplumsal Dayanışma ve Milli Direniş Günü' olarak andıkları günün 30. yıldönümünde Çanakkale Şehitlik Abidesi önünde buluştu. Ellerinde Türk ve tarihteki ilk 'Türk Cumhuriyeti' olan Batı Trakya Türk Cumhuriyeti'nin bayrakları olan 600'ü aşkın Batı Trakyalı, Atatürk posteri ile 'Batı Trakya'daki Türk Varlığını, Geleceğimizi ve Afrin'de Kahramanca Mücadele Eden Mehmetçiklerimizi Selamlıyoruz' yazılı pankartlar açtı.

Devamını oku...

Kadın Kolları'ndan Dündar'a ziyaret

 

kadınlarrr

Başkan'a destekleri için teşekkür ettiler

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin Zeynep Güler başkanlığındaki Kadın Kolları Üyeleri, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı makamında ziyaret etti. Zeynep Güler, Dündar'a bugüne kadarki etkinliklere katkılarından dolayı teşekkür etti ve 24 Şubat'ta yapmayı planladıkları programla ilgili bilgi verdi. Aynı zamanda BTTDD Bursa Şubesi eski Başkanlarından olan Mustafa Dündar da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, BTTDD Bursa Şubebi'ne ve Kadın Kolları'na desteklerinin süreceğini ifade etti.

Junioshow Fuarı'nı gezdik

fuar1

Fuarda hemşerilerimize 'hayırlı olsun' dedik

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin Uzm. Dr. Ali Emin Latif başkanlığındaki yönetimi, bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün gövde gösterisi yaptığı JUNIOSHOW Fuarı'nı ziyaret etti. Başta Batı Trakyalı ve Batı Trakyalılar Panayırı sponsorları olmak üzere stantları gezerek, 'Hayırlı olsun' dileklerini ileten BTTDD Bursa Şubesi yöneticileri, fuar alanında önemli isimlerle de bir araya geldi.

Devamını oku...

Batı Trakyalı öğrencilerin ikamet sorunu çözüldü

göç idaresi

Gençler tatillerini Batı Trakya'da geçiriyor

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi yönetimi olarak, göreve geldiğimiz günden bu yana Göç İdaresi İl Müdürü Sayın Aydın Ağzıkuru ile yakın diyalog halindeyiz. Soydaşlarımıza 'Uzun süreli' ikamet hakkı verilmesiyle birlikte daha da sık görüşmeye ve fikir alışverişinde bulunmaya çalıştık.

Devamını oku...