Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün791
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5313
Bu AyBu Ay18169
ToplamToplam1402959

ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLU OLSUN

C

Batı Trakyalı gençlerden örnek davranış

gk1

Kan bağışı kampanyasına destek verdiler

 

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terör unsurlarına yönelik harekatına destek amacıyla 'Bu vatan için canımız da feda kanımız da' sloganı ile başlattığı kan bağışı kampanyasına, Derneğin Gençlik Kolları'ndan destek geldi.

Devamını oku...

Mercure'de Hotel'de görkemli gece

toplu 1

 

Sponsorlara plaket takdim edildi

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin Uzm. Dr. Ali Eminlatif başkanlığındaki yönetimi, geçen temmuz ayında gerçekleştirilen '18. Batı Trakyalılar Panayırı ve 12. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası'na destek olan kurum, kuruluş ve şahıslara plaket takdim etti.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi 'Yılın Kadını'nı seçti

ısık hanım

 

Ödül bu yıl 'Işık Sadık Ahmet'e

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, Batı Trakya Türkleri'nin lideri merhum Dr. Sadık Ahmet'in eşi Işık Sadık Ahmet'i '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' kapsamında 'Yılın Kadını' seçti.

Devamını oku...

Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil'i ağırladık

ceyhun irgil

Kitaplarından hediye etti, destek sözü verdi

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti. Bir grup yönetici ile birlikte İrgil'i kabul eden Dernek Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dernek ve çalışmaları ile ilgili bilgi veren Eminlatif, Batı Trakya'nın milli bir dava olduğunun altını çizdi. Biri hariç her siyasi partiye eşit mesafede olduklarını vurgulayan Eminlatif, ''Göreve gelmeden önce söylediğimiz gibi bize bir el uzatana biz bin el uzatıyoruz'' dedi.

Devamını oku...

Batı Trakyalı kadınların anlamlı gecesi

kadın7kadın 2

Geliri Mehmetçik Vakfı'na bağışlandı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Kadın Kolları'nın, yaklaşan 'Dünya Kadınlar Günü' kapsamında düzenlediği program, yüzlerce Batı Trakyalı kadını bir araya getirirken, gecede elde edilen gelir önceden planlandığı gibi Mehmetçik Vakfı'na bağışlandı.

Devamını oku...

Domruköy Başkan'a sahip çıkıyor

dom1

55 kişilik heyetle 'hayırlı olsun' ziyareti

Batı Trakya'nın etkili merkezlerinden biri olan Domruköy, Türk Azınlığın birlik ve beraberliğine katkı sağlamaya ve diğer köylere örnek olmaya devam ediyor. Köyde ikamet eden ve aralarında Muhtar Harun Eşref, Trakya Tütüncüler Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi ve Kozlukebir Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Sinan Ahmet ile önceki yıllarda Belediye'de görev yapmış Muzaffer Molla Latif ve Muzaffer Süleyman Hüseyin'in de bulunduğu 55 kişi, aynı köyden olan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Emin Latif'e destek ve başarı dileklerini iletmek için Bursa'ya geldi. Şehirde iki gün boyunca Eminlatif'in konuğu olan Domruköylüler, rehber eşliğinde yapılan turla hem Bursa'nın tarihi ve turistik yerlerini gezdi hem de Bursa'da yaşayan köylüleri ile hasret giderdi.

Devamını oku...