Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün752
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5274
Bu AyBu Ay18130
ToplamToplam1402920

Ramazan Sokağı'nda yerimizi aldık

ramazan sokağı

Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey de ziyaret etti

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Burda Şubesi, Nilüfer'de gelenek haline gelen Ramazan Sokağı'nda bu yıl da stant açtı. Derneğin Gençlik Kolları üyeleri, burada her akşam yüzlerce ziyaretçiye hem Batı Trakya Türk Azınlığı hem de BTTDD Bursa Şubesi ile ilgili bilgi veriyor. Stant önünde kurulu masalarda, kahveler yudumlanırken gece geç saatlere kadar sohbetler ediliyor. Standın ilk ziyaretçilerinden biri hemşehrimiz Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey oldu. Bozbey, Batı Trakyalı gençlerle frape içip bol bol sohbet etti.

Balkanların şampiyonu 'Batı Trakya'

kupa
Kupa töreninde büyük coşku 

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi futbol takımı, BALGÖÇ'ün merhum Ali Durmaz adına düzenlediği Balkan Turnuvası'nda şampiyon oldu. BTTDD Bursa, namağlup olarak yükseldiği finalde Killiler'i 2-1 yenerek kupaya uzandı. Takımın yıldız oyuncusu Bilal Çiçek de gol kralı oldu. Şampiyon takıma kupayı BALGÖÇ Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan verdi.

Devamını oku...

Kur'an-ı Kerim Ziyafeti'ne katılım büyük oldu

mevlit f5

Batı Trakya'nın kalbi Bursa'da attı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin, Çiftehavuzlar Lokali ile birlikte düzenlediği ''8. Geleneksel Kur'an-ı Kerim Ziyafeti ve Mevlid-i Şerif'' programı 13 Mayıs Pazar günü Çiftehavuzlar-Fatih Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirdi. Osmangazi, Yıldırım, Bursa Büyükşehir Belediyeleri ve hayırseverlerin desteğiyle gerçekleştirilen etkinlik 3 bine yakın Batı Trakya Türkü'nü bir araya getirdi. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Çalışma ve Sağlık eski Bakanı Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin de katıldığı etkinlikte, Batı Trakya Türk Azınlığı en üst düzeyde temsil edildi. Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, 13 kişilik din görevlisi heyeti ile birlikte Yunanistan'dan gelerek, Bursa'daki hemşehrileri ile kucaklaştı.

Devamını oku...

Domruköy'de Toplu Sünnet Şöleni'ne katıldık

sünnet 1f

Çocuklara kitap ve top hediye ettik

Kozlukebir Belediyesi'nin 'Toplu Sünnet Şöleni' 6 Mayıs Pazar günü Domruköy'de gerçekleştirildi. Etkinlikte, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Serdar ile Disiplin Kurulu Üyesi Hasan Çakır temsil etti.

Devamını oku...

Gençlik Kolları Dündar'ı ziyaret etti

dündar ziyerit 1

Sıcak kabulde tek gündem Batı Trakya

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Gençlik Kolları, hemşehrileri Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı ziyaret etti. Dündar, makamında kabul ettiği Batı Trakyalı gençlerle tek tek sohbet etti. Kendi öğrencilik döneminden de örnekler vererek gençlere önerilerde bulunan Dündar, ''Sizlere elimizden gelen her türlü katkıyı sağlamaya hazırım. Benden bir isteğiniz var mı'' diye sordu.

Devamını oku...

Gençlik Kolları İzmir'e gezi düzenledi

gençler 1f

Tarihi ve kültürel yerleri gezdiler

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Gençlik Kolları, İzmir'e iki günlük bir gezi düzenlendi.

Devamını oku...

BTTDD Kadın Kurultayı İzmit'te yapıldı

kadın kurultayı 1

Bursa Şubesi Kadın Kolları atkif rol aldı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Genel Merkezi'nin, İzmit Şubesi'nin ev sahipliğinde, İzmit Belediyesi'nin desteğiyle düzenlediği 'Batı Trakya Türkleri Uluslararası Kadın Kurultayı' yoğun katılımla gerçekleşti. Kurultayda, BTTDD Bursa Şubesi de Başkan Ali Eminlatif, Kadın Kolları Kolları Başkanı Zeynep Güler ve bir grup kadın kolları üyesi ile temsil edildi. BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları Başkanı ve üyeler komisyonlarda görüşlerini belirterek, hazırlanan sonuç bildirgesine katkı sağladılar.

Devamını oku...