Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün472
DünDün1259
Bu HaftaBu Hafta7521
Bu AyBu Ay20377
ToplamToplam1405167

Kültürel Etkinliklerimiz

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Balkan Savaşları’nın 100. Yılı münasebetiyle bir konferans verdi. Konuk olarak Bursa Vali Yardımcısı İsmail Demirhan ve Balkanlar üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan  araştırmacı  emekli öğretmeni Bahtiyar Sipahioğlu’nun katıldığı konferansta Balkan Savaşları ve Savaşlar sırasında yaşanan felaketler tartışıldı.Balkanları kan gölüne çeviren 1912 Balkan Savaşları’nın 100. Yıl dönümünü anmak amacıyla Batı Trakya Türkleri Bursa Şubesi konferans düzenledi.

Devamını oku...

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesinin geçtiğimiz yıllarda her ayın ilk haftasında düzenlenen kültürel etkinlikler toplantıları bu yıl “Tarihte İlk Türk Cumhuriyeti: BatıTrakya Cumhuriyeti Semineri” ile start aldı. Etkinlikler kapsamında her ay farklı konuların işleneceğini söyleyen BTTDD BursaŞube Başkanı Şükrü Köse, seminere katılan üniversite öğrencilerine hitabenyaptığı konuşmasında, “Bu dernek sizler için çok önemli bir kuruluştur.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi tarafından her ayın ilk haftası düzenlenen kültürel etkinlikler kapsamında bu ay, katılan kişilere Dr. Yaşar Kuru tarafından Ergen Psikolojisi ve Ergen Pedagojisi hakkında sunum yapıldı. Konferansa yönetim kurulu üyeleri, Battam Bşk. Özkan Hüseyin, Ak Parti Yıldırım İlçe Yönetim Kurulu üyelerinden Yusuf Yılmaz, Özcan Kalyoncu, Bedri Güleçyüz, birçok üye ve misafir katıldı.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi tarafından düzenlenen “Şairi Anlamak” konulu Mehmet Âkif Ersoy’u anma panelinde konuşan Araştırmacı Yazar Sipahioğlu, İstiklâl şairi Mehmet Âkif’in yaşamı boyunca zorluklar çektiği halde hiç kimse tarafından satın alınamadığını söyledi.“Âkif’in özü Kuran-ı Kerim’den geliyor” diyen Sipahioğlu, “Üzerine giyecek bir paltosu olmamasına rağmen, özü Kuran’dan gelen bir kişi olarak yazdığı İstiklâl Marşı için kendisine verilmek istenen ödülü bile reddederek, ne kadar yüce bir şahsiyet olduğunu göstermiştir” dedi.

Devamını oku...

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'nin, Aralık ayı kültürel toplantısı anlamlı bir güne denk geldi. Muharrem ayının 10. günündeki aşure gününe denk gelen toplantıda, üyelere aşure ve lokma ikram edilirken, rehber Mustafa Güleryüz tarafından da Hz. Hüseyin'in Kerbela'da şehit edilişi hakkında bilgilendirme yapıldı ve Kerbela şehitleri anıldı.

Devamını oku...