Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün1347
DünDün917
Bu HaftaBu Hafta2264
Bu AyBu Ay15120
ToplamToplam1399910

B A S I N    B İ L D İ R İ S İ

Bir süre önce çözüme kavuştuğu  duyurulan “İKAMET TEZKERELERİNE ÇALIŞMA İZNİNDEN MUAF” olduğunun işletilmesine ilişkin Genelge Bursa Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne ulaşmıştır. Buna göre, uygulamaya ilişkin  son kararların alınacağı Pazartesi günkü toplantıdan sonra Çarşamba gününden itibaren başvurular kabul edilecektir.

Başvurular 07.10.2009 tarihine kadar kabul edileceğinden aciliyeti olmayan Hemşehrilerimizin başvurularını zaman yayarak başvurmaları, Yabancılar Şube Personeline yardımcı olunması bakımından önemlidir. 

Başvurular dilekçe ile yapılacaktır. Şubemiz Hemşehrilerimize dilekçenin hazırlanması konusunda Dernek binamızda hizmet verecektir. Dilekçe yazdırmak için gelecek Hemşehrilerimizin yanlarına ETABLİ Belgesi fotokopisi ile İKAMET TEZKERESİ fotokopisini  almaları gerekmektedir. Ayrıca ilk olarak hangi yıl İkamet Tezkeresi aldıkları da bilinmelidir.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı

Av.Hakan Çavuşoğlu