Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün1350
DünDün917
Bu HaftaBu Hafta2267
Bu AyBu Ay15123
ToplamToplam1399913

Almanya'nın Münih şehrinde uluslararası bir akademik kadro ile 2000 yılından beri çalışmalarını sürdüren BATTAM (Batı Trakya Türkleri Araştırmaları Merkezi) olarak kitap fuarında çalışmalarını Türkiye kamuoyuna da tanıtı. BATTAM Başkanı Dr. Özkan Hüseyin TUYAP’ın düzenlediği bu fuara, BATTAM’ın kabul edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve şu açıklamayı yaptı:

“BATTAM 1995 yılında Almanya’nın Münih Kentinde “Bavyera Eyaleti Batı Trakya Türkleri Aile Birliği” bünyesinde kuruldu. Kuruluşundan bu güne kadar alanında birer ilki teşkil eden 14 tane kitap ve üç defa da “Uluslararası Batı Trakya Türkleri Araştırmaları Kongresi” düzenledi. Bu kongrelerde sunulan tebliğler birer kitap halinde yayımlandı. Böylece, araştırmacıların önü açılarak, Batı Trakya’nın bilinmeyen gerçeklerini gün ışığına çıkardı.

TUYAP’ın düzenlediği kitap fuarına katılan ülke temsilcilerine, Türkiye Cumhuriyeti Devlet büyüklerine, akademisyenlerine, Türk boyları temsilcilerine, yazar ve gazetecilere BATTAM’ın yayımladığı kitaplardan hediye etti. Batı Trakya için yapılacak olan en büyük hizmetin mutluluğunu yaşadığını beyan etti.

Dr. Özkan Hüseyin, Ocak 2011 tarihinde Lahey Hollanda’da düzenlenecek olan IV. Uluslararası Batı Trakya Türkleri Araştırmaları Kongresinin alt yapısını da oluşturdu. TUYAP’ ın kültürel etkinliklerine katılan bilim adamlarının da Batı Trakya Türkleri için araştırma yapmalarını talep ederek kongreye katılmalarını teşvik etti.

Saygılarımızla bilgilerinize arzediyoruz.

BATTAM
Basın Merkezi