Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün884
DünDün888
Bu HaftaBu Hafta7349
Bu AyBu Ay21896
ToplamToplam1378498

25 Nisan 2009 Cumartesi günü Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) 16. Dönem Yönetim Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi. ABTTF Yönetim Kurulu, Witten’de gerçekleştirilen toplantıda 16. Dönem Yönetim Kurulu için görev dağılımını belirlemiştir. Ağırlıklı olarak eski yönetim kurulu üyelerinden oluşan 16. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı, altı dönemdir başkanlık görevini yürüten Halit Habipoğlu oldu. Onbir kişiden oluşan Yönetim Kurulu üyeleri ve görevleri aşağıdaki gibidir:

Başkan: Halit Habipoğlu
Başkan Yardımcıları: Mustafa Kasap, Sami Yusuf, Sebaytin Mümin
Genel Sekreter: Özkan Reşit
Sayman: Ekrem Kırcalı
Kuzey Avrupa Teşkilat Başkanı: Nazmi Sali
Orta Avrupa Teşkilat Başkanı: Ramadan Ramadan
Güney Avrupa Teşkilat Başkanı: Cengiz İsmail
Dış İlişkiler Sorumlusu: Mehmet Hüseyin
Basın Sözcüsü: Engin Ahmet

Ayrıca 16. Dönem Yönetim Kurulu yedek üyesi Aydın Ahmet ise gençlik, eğitim, kültürel ve sportif konular ile ilgili işlerde yardımcı olarak seçilmiştir.

16. Dönem Yönetim Kurulu, genç ve dinamik bir yönetim anlayışı ile yeniden görev başındadır. Uluslararası zeminde başarı ile yürütülen çalışmalarına ara vermeksizin devam eden Yönetim Kurulu, yeni dönemde üye dernekleri ile bütünleşik bir yapıda güçlü bir işbirliği temelinde faaliyetlerini sürdürmeye devam edeceğini bildirir.