Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün754
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5276
Bu AyBu Ay18132
ToplamToplam1402922

Bursa şubesinin kuruluş maratonu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi’nin 03.02.1974 tarihinde Hilmi Uztetik, Hasan Düşmez, Hasan Pekbeken, Mehmet Uysal, Osman Çağlar’a Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’ni kurmak üzere geçici kurul olarak vazifelendirmesiyle başlamıştır.

Bu özverili büyüklerimiz zaman kaybetmeden gerekli girişimleri yaparak Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’ni kurmuşlardır. Müteşebbis heyet tarafından 07 Nisan 1974 Tarihinde Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Birliği salonu’nda ilk genel kurulun yapılması kararlaştırılarak 4 yerel gazeteye ilan verilmiştir. 04 Nisan 1974 tarihinde 143 üye ile yapılan ilk genel kurul sonucunda dernek başkanlığına Şükrü Şankaya, İkinci Başkanlığa Hüseyin Saitoğlu, Genel Sekreterliğe Mustafa Hocaoğlu, Muhasip Necati Erkan, Veznedar Osman Şenöz, Teşkilat Başkanlığı’na Lütfü Banuşoğlu, Teşkilat Başkan Yardımcılığı’na Hilmi Uztetik seçilmişlerdir.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nin ilk faaliyet adresi Atatürk Caddesi Vakıflar Bankası İş Hanı Kat : 4  No : 408- 409 Bursa olarak kararlaştırılmıştır. Uzun yıllar bu adresinde faaliyetlerine devam etmiştir. 28.01.1994 tarihine gelindiğinde Mehmet Koca başkanlığındaki yönetim Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nin bugünkü dernek binası satın almıştır. 28.01.1994 tarihinden bu yana da Dr.Sadık Ahmet Caddesi Toprakkale Apt.B/Blok No:62/1 Osmangazi/Bursa adresinde faaliyetlerine devam etmektedir.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bakanlar Kurulunun 24.01.1980 tarih 8/287 Sayılı Kararı ile Kamu Yararına çalışan Dernekler arasına alınmış ve Resmi Gazete’nin 15 Şubat 1980 tarih ve 16901 sayılı nüshasında yayımlanmıştır.