Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün475
DünDün1259
Bu HaftaBu Hafta7524
Bu AyBu Ay20380
ToplamToplam1405170

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi yönetimi bir ilke imza atarak Bursa Uludağ Üniversitesinde öğrenim gören Batı Trakya'lı öğrencilerle tanışma yemeğinde bir araya geldi. Yeşil'de Yeşil Konak Restaurent&Cafe'de düzenlenen yemeğe katılım görülmeye değerdi. Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin'de yemeğe katılanlar arasındaydı.

 

 

Aynı zamanda kendisi de bir eğitimci olan Başkan Özgen Keskin,  yapmış olduğu konuşmada, bugüne kadar yazmış olduğu yirmiye yakın eserinin yarısının Dış Türklerle ilgili olduğunu vurgulayan  başkan, Dış Türklerin, nazarında her zaman farklı olduğunu belittği konuşmasına, gittikleri  ülkelerinde kendilerinin birer kültür elçileri olduklarını hatırlattı.Başkan ,öğrencilere kendisini bir ağabey bir baba olarak görmelerini diledi. 

Yemekte bir konuşma yapan Bursa Şube başkanı Av.Hakan Çavuşoğlu'da bu organizasyonun yapılmasında ki katkılarından dolayı Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin'e teşekkür etti. Yemeğe katılan öğrencilere kendilerinin taşıdıkları değerin her zaman  farkında olmaları gerektiğini ve dernek başkanı olarak karşılaştıkları bütün sorunlarının çözümü noktasında her zaman yanlarında olduğunu dile getiren Başkan,dernekle irtibatlarını koparmamalarını belirtti. 

Yemeğe katılanlar arasında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez Yöneticisi Ali Ömeroğlu'da bulunuyordu. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen yemek sonrası öğrenciler ve Bursa Şube Yönetimi en kısa zamanda tekrar bir araya gelmek üzere vedalaşıp ayrıldılar.