Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün490
DünDün1259
Bu HaftaBu Hafta7539
Bu AyBu Ay20395
ToplamToplam1405185

27 Şubat 2010 tarihinde Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği(BTTDD) Genel Başkanı Ferruh Özkan ile BTTDD Yönetim Kurulu üyeleri ve BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Av.Hakan Çavuşoğlu ile Yönetim Kurulu üyeleri Türkiye Cumhuriyeti Devlet Bakanlığı tarafından düzenlenen “Türk, Soydaş ve Akraba Toplulukları Buluşması”na katıldı.


İstanbul Grand Cevahir Otel’de düzenlenen yaklaşık bin yedi yüz sivil toplum örgütü temsilcisinin katıldığı buluşma yemeğine Batı Trakya Türk Azınlığı’nın katılımı yüksek oldu. Almanya’dan ABTFF adına Başkan Halit Habipoğlu, Genel Sekreter Özkan Reşit, Uluslararası Çalışmalar ve Lobi Grubu Üyelerinin katıldığı yemeğe Batı Trakya’dan Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı Ahmet Mete ile Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif ve PASOK İskeçe Milletvekili Çetin Mandacı ile PASOK Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman’ın katıldılar. Buluşma yemeğine Batı Trakya’da faaliyet gösteren azınlık derneklerinin yöneticileri de katıldılar.

-'YURT DIŞI TÜRKLERİ KANUN TASARISI MECLİS'E SUNULDU'-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı Faruk Çelik'in koordinasyonunda Grand Cevahir Oteli'nde düzenlenen Türk, soydaş ve akraba topluluklarının kurdukları sivil toplum örgütleriyle buluşma yemeğinde bir araya geldi. Başbakan Erdoğan, yemekte yaptığı konuşmada, Avrupa, Amerika, Afrika ve Asya kıtasındaki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını ve soydaşları selamladığını dile getiren Erdoğan, 'Sizlerin aracılığıyla Kırcaali'ye, İskeçe'ye, Gümülcine'ye, Piriştine'ye, Köstence'ye, Saraybosna'ya, Batum'a, Tiflis'e, Grozni'ye, Yukarı Karabağ'a, Nahçıvan'a, Bakü'ye ve Mostar'a selam ve sevgilerimi yolluyor, en kalbi muhabbetlerimi gönderiyorum' dedi.

Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: 'Tarih ve talih bizi ayrı coğrafyalara dağıtmış olabilir ama bizim gönüllerimiz bir, bizim yüreklerimiz ortak çarpıyor. Saraybosna'da bir masumun gözyaşı toprağa değdiğinde aynı anda hepimizin yüreğine ateş düşer.
İskeçe dara düşse Kırcaali üzülse Piriştine hüzünlense biliyorum Melbourne'de, Toronto'da, Capetown'da yankısını bulur. Biz hep birlikte, bir aileyiz. Her birimiz bin yılların ötesinden gelen ortak bir kültürün, ortak geleneklerin ve ortak tarihin mensuplarıyız.'

-'YURT DIŞI TÜRKLERİ KANUN TASARISI MECLİS'E SUNULDU'-

Başbakan Erdoğan, dünyanın neresinde olursa olsun her bir vatandaşın yalnız olmadığını hissettiğini ve hissedeceğini belirterek, şöyle konuştu:
'Bulunduğunuz ülkelerde siz iyi bir vatandaş olmakla birlikte Türk kültürünün ve Türkiye Cumhuriyeti'nin adeta birer büyükelçisi gibisiniz, bunu böyle biliniz. Büyükelçilerin sorumluluğu neyse sizin sorumluluğunuz da odur. Bugün dayanışma her zamankinden çok daha fazla önem arz ediyor. Sadece Cumhuriyetimizin vatandaşları olarak değil, tüm soydaşların tam bir dayanışma içinde olması, bulunduğunuz ülkeleriniz adına son derece önemli.'
TBMM'ye sevk edilen Yurt Dışı Türkleri Kanun Tasarısı'nın büyük önem arz ettiğini belirten Erdoğan, 'İnşallah bununla birlikte bu koordinasyon dünya genelinde farklı bir heyecanla, farklı bir takiple sürdürülecektir. Amaç, yeni bir bürokratik oluşum başlatmak değildir. Hizmeti önde tutuyoruz ve buna göre bir yapılanma getiriyoruz. Sizlere çok daha hızlı ve kaliteli hizmet vermenin yollarını arıyoruz' diye konuştu.
Erdoğan, sözlerini, 'Sevgili kardeşlerim, Türkiye her zaman yanınızda olacak. Bundan endişeniz olmasın. Bu zamana kadar desteğini, katkısını sizlerden esirgemedi. Bundan sonra da esirgemeyecek. Birliğimizi, bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi sabote etmek isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Hacı Bektaş Veli'nin dediği gibi bir olacak, iri olacak, diri olacağız' diyerek tamamladı.

BTTDD BASIN BÜROSU