Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün677
DünDün800
Bu HaftaBu Hafta6254
Bu AyBu Ay20801
ToplamToplam1377403

başkon

Yeni Başkonsolos ve müftü ile görüştü

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş, Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu ile Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı da olan Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif'i makamlarında ziyaret etti.


İlk olarak Murat Ömeroğlu ile bir araya gelen Ali Çavuş, kabulünden dolayı teşekkür ettiği Başkonsolosa yeni görevinde başarı diledikten sonra, BTTDD Bursa Şubesi ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkonsolos Ömeroğlu'nu memleketi olan Bursa'da BTTDD Bursa Şubesi tarafından 22 Temmuz'da gerçekleştirilecek 19. Batı Trakyalılar Panayırı'na davet eden Ali Çavuş, Ali Eminlatif başkanlığındaki dernek yönetimi olarak kendisine ayrıca hayırlı olsun ziyaretinde bulunacaklarını vurguladı. Hasan Ali Çavuş, daha sonra Gümülcine Müftülüğü'ne geçerek, Müftü İbrahim Şerif ile bir araya geldi. İkili Batı Trakya'daki son gelişmeleri masaya yatırdı. BTTDD Bursa Şubesi 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş, aynı zamanda Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı olan İbrahim Şerif'e Azınlık kurum ve kuruluşlarının başkanlarını 19. Batı Trakyalılar Panayırı'nda görmeyi çok arzu ettiklerini kaydetti.

müftü g