Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün676
DünDün800
Bu HaftaBu Hafta6253
Bu AyBu Ay20800
ToplamToplam1377402

bayramlaşma 1

Hem Bursa'da hem Batı Trakya'daydık

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin bayramlaşma töreni, Yıldırım Yunus Emre Spor Kompleksi'nde gerçekleştirildi. Bir grup dernek yöneticisi ise Batı Trakya'da Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu'ndaki bayramlaşmada hazır bulundu.

bayramlaşma 2
Bursa'da sağanak yağmura rağmen 300 civarında kişinin katıldığı bayramlaşmaya protokolün de ilgisi büyük oldu. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Çavuşoğlu gibi Batı Trakyalı olan MHP Bursa Milletvekili Adayı Tevfik Topçu'nun yanı sıra, iş ve siyaset dünyasından çok sayıda isim Batı Trakyalılarla kucaklaştı. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif ve İkinci Başkan Hasan Ali Çavuş'un yurt dışında olduğu için yer almadığı törende, BTTDD Bursa Şubesi adına İsmail Hayat kürsüye çıktı. Hayat, birlik ve beraberlik vurgusunu ön plana çıkardığı ve Batı Trakya'ya yönelik önemli mesajlar verdiği konuşmasında hemşehrilerinin sorunlarının çözümü yönünde canla başla çalıştıklarını söyledi. Daha sonra Alinur Aktaş, İsmail Hakkı Edebali ve Tevfik Topçu konuşma yaparak, katılımcıların bayramını kutladı. 
Batı Trakya can...
Son olarak kürsüye davet edilen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Batı Trakya'nın can olduğunu söyledi. Son dönemde önemli sorunların çözüm bulduğuna işaret eden Çavuşoğlu, bölgeye verilen önemin artarak devam edeceğini ifade etti. Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu'ndaki bayramlaşma töreninde ise, BTTDD Bursa Şubesi'ni İkinci Başkan Hasan Ali Çavuş öncülüğündeki heyet temsil etti.

bayramlaşma 3