Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün684
DünDün800
Bu HaftaBu Hafta6261
Bu AyBu Ay20808
ToplamToplam1377410

kupa
Kupa töreninde büyük coşku 

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi futbol takımı, BALGÖÇ'ün merhum Ali Durmaz adına düzenlediği Balkan Turnuvası'nda şampiyon oldu. BTTDD Bursa, namağlup olarak yükseldiği finalde Killiler'i 2-1 yenerek kupaya uzandı. Takımın yıldız oyuncusu Bilal Çiçek de gol kralı oldu. Şampiyon takıma kupayı BALGÖÇ Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan verdi.

BTTDD Bursa Şubesi futbolcuları 5 bin liralık para ödülü de kazandı. Maçın ardından büyük coşku yaşayan takımı BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif ve yöneticiler de yalnız bırakmadı. Kupa töreninin ardından şampiyonluk, davul, zurna eşliğinde oynanan oyunlarla kutlandı. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Eminlatif, futbolcuları ve emeği geçenleri kutlarken, ''Geçen yıl üçüncülük kupasını aldığımız turnuvada, bu kez şampiyon olmamız bizleri çok mutlu etti. Batı Trakya'nın adını her yerde duyurmak için elimizden geleni yapıyoruz. Tabi ki layıkıyla temsil bizler için çok daha önemli. Turnuva boyunca oyuncularımız aynı zamanda fair-play örneği sergiledi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bir teşekkür de göreve geldiğimiz günden bu yana bizlere çok büyük destek sağlayan ve bu turnuvada da forma reklamı ile ana sponsorumuz olan Kahveci Şerafettin ile diğer sponsorlarımız Çakır Oto ve MC Junior'a'' dedi.