Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün768
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5290
Bu AyBu Ay18146
ToplamToplam1402936

Gençlik Kolları Dündar'ı ziyaret etti

dündar ziyerit 1

Sıcak kabulde tek gündem Batı Trakya

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Gençlik Kolları, hemşehrileri Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı ziyaret etti. Dündar, makamında kabul ettiği Batı Trakyalı gençlerle tek tek sohbet etti. Kendi öğrencilik döneminden de örnekler vererek gençlere önerilerde bulunan Dündar, ''Sizlere elimizden gelen her türlü katkıyı sağlamaya hazırım. Benden bir isteğiniz var mı'' diye sordu.

ndar, çok çalışmalarını istediği gençlere derslerinde başarı diledi. BTTDD Bursa Şubesi Gençlik ve Kadın Kolları'ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Köseahmet'in de hazır bulunduğu ziyarette, Gençlik Kolları Başkanı Çağatay Ali, Başkan Dündar'a bugüne kadar yaptıkları faaliyetleri anlattı. Desteklerinden dolayı Dündar'a teşekkür eden Çağatay Ali, ''Geçmişte başkanlığını yaptığınız derneğimizin bütün çalışmalarında izinizi görüyoruz. Dernek yönetimimiz bizlere büyük destek oluyor. Biz de kendilerini mahcup etmeden bu Milli Dava'ya katkı sağlamaya çalışıyoruz. Önümüzdeki aylarda Bursa'da bir gençlik kurultayı yapılacak. Bizlere orada büyük görevler düşecek, ancak alnımızın akıyla çıkacağız inşallah. BTTDD Gençlik Kolları olarak da, önümüzdeki günlerde birçok projeye imza atmayı planlıyoruz'' diye konuştu. Çağatay Ali, görüşmenin sonunda Mustafa Dündar'a bir tablo hediye etti.

dündar ziyaret f2