Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün762
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5284
Bu AyBu Ay18140
ToplamToplam1402930

Fetih Yürüyüşü'nde ön saflardaydık

fetih 1

Bursa bizi biz Bursa'yı çok sevdik

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, Başkanlığını Batı Trakyalı Mustafa Dündar'ın yaptığı Osmangazi Belediyesi'nin düzenlediği Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri'nde başından sonuna aktif bir şekilde yer aldı.

Osman Gazi ve Orhan Gazi Han türbelerinde okunan duaların ardından Saltanat Kapı önünde başlayarak, Kamberler Parkı'nda son bulan Fetih Yürüşü'nde ön sıralarda saf tutan dernek yöneticileri, üzerinde dernek adı ve logosunun yanı sıra ''Biz Bursa'yı, Bursa bizi çok sevdi'' yazılı bir afiş taşıdı. Diriliş Ertuğrul dizisinden çok sayıda sanatçının da katıldığı etkinliklere yerli yabancı binlerce kişinin katılması dikkat çekti. Bosna'dan Türkmenistan'a, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden Batı Trakya'ya Türk dünyasından temsilcilerinin ellerinde afişlerle etkinliklerin her noktasında bulunması organizasyona ayrı bir renk kattı. Binlerce kişinin söylediği marşlar eşliğinde kürsüye çıkan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 1326 ruhunu yeniden canlandırdıklarını söyledi.

fatih 2

Adriyatik'ten Çin Seddi'ne tüm yurt vatan...

BTTDD Bursa Şubesi'nden Başkan Ali Eminlatif, 2. Başkan Hasan Ali Çavuş ve Genel Sekreter İsmail Hayat yürüyüşün ardından kendileri gibi Türk dünyası temsilcilerinin hazır bulunduğu Merinos Tren İstasyonu Sosyal Tesisleri'ndeki yemeğe katıldı. Toplantının ev sahipliğini üstlenen Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu, burada yaptığı konuşmada, bu tür etkinlikler ve kardeşlik protokolleri ile birlik ve beraberliği artırdıklarını belirterek, ''Çünkü bize bu Adriyatik'ten Çin Seddi'ne kadar tüm yurt vatan'' dedi. Gece, yöresel ezgilerin hep birlikte söylenmesinin ardından son buldu.

fetih 3

Ulu Cami'de fetih namazı kıldık...

BTTDD'den bir grup yönetici, aynı gecenin sabahında Ulu Cami'de kılınan Fetih Namazı'nda yerini aldı. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, ''Göreve gelirken üyelerimize verdiğimiz sözleri yerine getirirken, büyük etkinliklerde Batı Trakya Türkleri'ni ve derneğimizin kurumsal kimliğimizi fazlasıyla ön plana çıkarmaya özen gösteriyoruz. Bizlere kucak açan Bursamıza da her zaman sahip çıkmaya devam edeceğiz'' diye konuştu. Etkinliklerde BTTDD eski Genel Başkanlarından, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'nun Danışmanı Taner Mustafaoğlu da hazır bulundu.