Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün691
DünDün800
Bu HaftaBu Hafta6268
Bu AyBu Ay20815
ToplamToplam1377417

gk1

Kan bağışı kampanyasına destek verdiler

 

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terör unsurlarına yönelik harekatına destek amacıyla 'Bu vatan için canımız da feda kanımız da' sloganı ile başlattığı kan bağışı kampanyasına, Derneğin Gençlik Kolları'ndan destek geldi.


Kızılay Kan Merkezi bağış noktasına giden gençlere, BTTDD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Tahsin de eşlik etti. Gençlik Kolları Başkanı Çağatay Ali, ''Bütün Batı Trakyalı gençleri Dernek yönetimimizin başlattığı bu kampanyaya destek vermeye davet ediyorum. Batı Trakya Türkleri'ne her zaman kucak açan anavatana çok şey borçlu olduğumuzu unutmayalım'' dedi.
Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere, 'Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir' diye seslendiğini hatırlatan Ali, ''O gelecek için, bugün bizim yaşımızdaki Mehmetçikler, yıllardır bu cennet vatanı kana bulamak isteyen ve binlerce masum insanı öldüren teröristlere karşı savaşıyor. Bu vatan için can veriyor. Biz azıcık kan vermişiz çok mu'' diye sordu.

gk2