Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün753
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5275
Bu AyBu Ay18131
ToplamToplam1402921

göç idaresi

Gençler tatillerini Batı Trakya'da geçiriyor

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi yönetimi olarak, göreve geldiğimiz günden bu yana Göç İdaresi İl Müdürü Sayın Aydın Ağzıkuru ile yakın diyalog halindeyiz. Soydaşlarımıza 'Uzun süreli' ikamet hakkı verilmesiyle birlikte daha da sık görüşmeye ve fikir alışverişinde bulunmaya çalıştık.

Bursa'da Batı Trakya Türkleri dışında çok sayıda Ahıskalı, Bulgaristan göçmeni soydaş bulunması nedeniyle Göç İradesi'nde diğer illerde yaşanmayan bir yoğunluk oluştu. Bu yoğunluğa rağmen olağanüstü durumlarda ne zaman Göç İdaresi'ne başvursak anlayışla karşılandık ve büyük oranda sorunlara çözüm bulduk.Son olarak, Uludağ Üniversitesi'nde ve lisede okuyan Batı Trakyalı gençlerimizin ileri tarihlerde olan 'Uzun Süreli İkamet Randevu Tarihleri'nin öne çekilmesini rica ettik. Buna gerekçe olarak da, 'bu kardeşlerimizin yarıyıl tatilinde memleketteki yakınlarının yanına gitmek zorunda olduklarını, aralarında 4-4,5 aydır çıkış yapamayanların bulunduğunu' gösterdik.Değerli Göç İdaresi İl Müdürü 'olur' deyince, hemen duyuruyu yaptık ve bu kardeşlerimizin listesini oluşturduk. Daha sonra her gün 4-5 kardeşimizi, kendilerine bir gün öncesinden haber vererek, buraya yönlendirdik ve 'uzun süreli ikamet başvurularını randevu tarihinden önce yapma' fırsatı sağladık. Bugün itibariyle adı listede olmasına rağmen bize verilen telefon ve mail adresinden ulaşamadığımız iki kardeşimiz hariç hepsinin sorunu çözüldü. Hatta bir kısmı şu anda Batı Trakya'da aileleri ile hasret gideriyor.Bu noktada şunu hatırlatmakta yarar görüyorum. Bize ulaşamayan, bütün duyurularımıza rağmen konudan haberdar olmayan, olamayan kardeşlerimiz varsa lütfen zaman kaybetmeden başından beri bu konunun takipçisi olan ve koordinasyonu sağlayan İkinci Başkanımız Sayın Hasan Ali Çavuş'a ulaşarak isimlerini yazdırsınlar. Sorunları en geç iki gün içinde çözülecektir.

Saygılarımızla

BTTDD BURSA ŞUBESİ YÖNETİMİ