Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün478
DünDün1259
Bu HaftaBu Hafta7527
Bu AyBu Ay20383
ToplamToplam1405173

Genel Merkez'in teşekkür yemeğine katıldık

muezzin gm

Eski Bakan Müezzinoğlu'na plaket verildi

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, İkinci Başkan Hasan Ali Çavuş, Genel Sekreter İsmail Hayat, STK'lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr Ahmet Serdar ve Sosyal İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ramadan Eminoğlu, BTTDD Genel Merkezi'nin İstanbul'daki yemeğine katıldı. Florya Şazeli Restorant'ta eski Eski Bakan Mehmet Müezzinoğlu'na sorunların çözümüne sağladığı katkılar nedeniyle plaket takdim edildiği toplantıda, tüm teşkilatlardan temsilciler hazır bulundu.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, açılışta yaptığı konuşmada, ''Sevgili Mehmet ağabey bunların hepsinin kökünü kazımak size nasip oldu. Biz bu akşam tüm teşkilat mensupları olarak, Batı Trakya Türkleri adına size teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz'' dedi.

Eminlatif'ten iddialı açıklamalar

Eski Genel Başkanlar Opr. Dr. Erol Kaşifoğlu, Opr. Dr. Mustafa Rumelili, Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Ömer Devecioğlu da, Dr. Mehmet Müezzinoğlu'na ayrıca teşekkür etti. Bursa Milletvekili, eski Bakan Mehmet Müezzinoğlu da, kendisinin onuruna böyle bir gece düzenlenmesinden ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinden teşkilat mensuplarının sadece bu olay için kalkıp gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gecenin finalinde BTTDD Bursa Şubesi Ali Emin Latif de bir konuşma yaptı. Ortaya çıkan birlik ve beraberliğin çok şey ifade ettiğini dile getiren Eminlatif, ''Burada sorunlarımız çözüldü, bizler böyle tek yürek olursak Batı Trakya'daki sıkıntıları da çözeriz'' ifadelerini kullandı. Eminlatif, Mehmet Müezzinoğlu'na teşekkür ederek sözlerini noktaladı.