Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün472
DünDün1259
Bu HaftaBu Hafta7521
Bu AyBu Ay20377
ToplamToplam1405167

Şakir Emin'i ofisinde ziyaret ettik

şakir

'Birlik ve beraberliğimizi korumalıyız'

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi yönetimi, halen AK Parti Yıldırım İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Kutay İnşaat'ın sahibi İnşaat Mühendisi Şakir Emin'i ofisinde ziyaret etti. Sıcak buluşmada, birlik ve beraberlik vurguları dikkat çekti.


Şakir Emin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ''Üyesi olduğum derneğin siz değerli yöneticileri ile bir araya gelmek beni çok mutlu etti. Göreve geldiğiniz günden bu yana yaptığınız çalışmalar ve camiaya yaklaşımınızla ilgili çok olumlu tepkiler geliyor. Aranızda başta Başkan Dr. Ali Emin Latif olmak üzere çok kıymetli dostlarım var. Batı Trakya Türkleri'nin davası milli bir davadır; biz olaya böyle bakıyoruz'' dedi. AK Parti'nin çok sayıda Batı Trakyalı'ya aktif siyaset yapma şansı tanıdığına dikkat çeken Emin, kendisinin de bu kişiler arasında yer aldığını kaydetti.

'Siyaset gelip geçici'

Bursa milletvekillerinden Mehmet Müezzinoğlu'nun Bakanlık yaptığını, Hakan Çavuşoğlu'nun Başbakan Yardımcısı olduğunu, Mustafa Dündar'ın da geçmişte milletvekili seçildiğini, bugün de Osmangazi Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü anlatan Şakir Emin şöyle devam etti: ''Keşke aynı hassasiyeti diğer siyasi partiler de gösterse... Bu noktada anavatan Türkiye'deki ve Batı Trakya'daki hemşehrilerimiz arasındaki birlik ve beraberliğin bozulmasına izin verilmemesi çok önemli. Siyaset gelip geçici, milli davamıza zarar verecek adımlardan kaçınmalıyız.''

Eminlatif: Her zaman yanındayız

BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Emin Latif de, kabulünden dolayı Şakir Emin'e teşekkür ederek, ''Değerli dostum; gerçekten dürüstlüğünüz, çalışkanlığınız ve siyasetteki kucaklayıcı tavrınızla büyük takdir topluyorsunuz. Batı Trakyalılar arasında sizin gibi iyi eğitim almış, saygın isimlerin siyasette de daha üst noktalara gelmesinden gurur duyarız. Derneğimize ve milli davamıza her zaman her ortamda sahip çıkıyorsunuz. Sizlere bir kez daha teşekkür ederken, her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz'' diye konuştu. Eminlatif, konuşmaların ve içilen kahvelerin ardından Gümülcine Susurköylü olan Şakir Emin'e hediye takdim etti.