Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün478
DünDün1259
Bu HaftaBu Hafta7527
Bu AyBu Ay20383
ToplamToplam1405173

Cem Kürşad Hasanoğlu'nu ziyaret ettik

hasanoğlu

Önemli konular masaya yatırıldı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, İkinci Başkan Hasan Ali Çavuş ve Genel Sekreter İsmail Hayat, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Hasanoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Eminlatif de, Hasanoğlu'na kabulünden dolayı teşekkür ederek, ''Batı Trakya Türkleri'nin milli davasını çok iyi biliyorsunuz, aynı zamanda derneğimizin eski yöneticilerindensiniz. Aile olarak her zaman bu davanın içinde yer alarak büyük katkılar sağladınız. Bizlere de göreve geldiğimiz günden bu yana her türlü desteği veriyorsunuz. Size bir kez daha teşekkür ediyorum. İnşallah iyi bir eğitim ve tecrübeye sahip biri olarak sizi ileride çok daha iyi yerlerde görürüz. Bu arada değerli büyüğümüz, babanız merhum Mustafa Hasanoğlu'na da değinmeden edemeyeceğim; kendisini rahmet ve minnetle anıyoruz'' diye konuştu. Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu ile BTTDD Yöneticileri, yaklaşık bir saat süren görüşmede, derneğin faaliyetleri ve projeleri ile Batı Trakya'daki son gelişmeleri masaya yatırdı.