Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün759
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5281
Bu AyBu Ay18137
ToplamToplam1402927

h1

Bozbey: Elimden geleni yapmaya hazırım

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, bir grup yönetici ve Gençlik Kolları üyesi ile birlikte Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'i makamında ziyaret etti. Eminlatif, Bozbey'e kabulünden dolayı teşekkür etti.

Uludağ Üniversitesi'nde okuyan çok sayıda Batı Trakya Türkü olduğunu belirten Eminlatif, ''Bu kardeşlerimize Görükle'de bir lokal açmak istiyoruz. Mübadil bir ailenin ferdi olarak Batı Trakyalı kardeşleriniz için bir yer bulma konusunda yardımcı olacağınızı düşünüyoruz'' dedi. Mustafa Bozbey de, elinden geleni yapmaya hazır olduğunu ifade ederek, ''Gençler için Görükle'de Uludağ Üniversitesi'ne yakın, istediğiniz özelliklere sahip belediyemize ait bir yer beğenin. Üzerinde çalışalım. Hep birlikte kardeşlerimize Batı Trakya Gençlik Merkezi'ni kazandıralım'' diye konuştu.