Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün506
DünDün1259
Bu HaftaBu Hafta7555
Bu AyBu Ay20411
ToplamToplam1405201

'Yenilikçi Devlet Üniversitesi'nden destek sözü

 DSC0019 1600x1063

Rektör BTTDD Bursa Şubesi'ni ziyaret etti

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti. Şube Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, göreve geldikleri günden bu yana 'Yenilikçi Devlet Üniversitesi' olarak adlandırılan BTÜ'nün Rektörü Karademir'in derneğe olan yakın ilgisinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Karademir'e ziyaretinden dolayı teşekkür eden Eminlatif, BTÜ'de daha fazla sayıda Batı Trakyalı öğrenci görmeyi arzu ettiklerini söyledi. Karademir de, Batı Trakya'nın önemine işaret ederek, ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Dernek yöneticileri ve Rektör Prof. Dr. Karademir, Batı Trakya Türkleri'nin sorunları, bölgedeki son gelişmeler, üniversitelerin yaptıkları Yabancı Öğrenci Sınavları (YÖS) ve Batı Trakyalı öğrencilerin üniversite yaşamları üzerine uzun uzun sohbet etti. Ziyaretin sonunda Eminlatif ve Karademir, birbirlerine günün anısına hediyeler takdim etti.