Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün472
DünDün1259
Bu HaftaBu Hafta7521
Bu AyBu Ay20377
ToplamToplam1405167

YUNANCA KURS VE BURS DUYURUSU

İşte bu iki önemli konunun detayları

 Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından dernek merkezinde ücretsiz olarak verilen Yunanca kurslar, yaz tatilinin ardından yeniden start alıyor. Mevcut öğrencilerimizden devem edecekler ve gruplara yeni dahil olmak isteyen Batı Trakyalılar bugünden itibaren 25 Ekim 2017 tarihine kadar başvurularını, '251 17 14' numaralı telefondan dernek görevlilerimize adlarını, telefon numaralarını ve doğum tarihlerini yazdırarak yapabilirler.


Öncelik Yunanistan'da askerlik yapacak gençlere verilecektir. 12 yaşından küçükler için başvuru yapılmaması önemle rica olunur. Ayrıca 45 yaşından büyükler bir sınıf dolduracak sayıya ulaşamadıkları sürece kapsam dışında bırakılacaktır. Kurslar her grup için haftada 1 gün (Pazartesi ve Perşembe günleri) okul saatinin ardından (akşam üzeri) 3 saat olacaktır.

BTTDD Bursa Şubesi, imkanları çerçevesinde sınırlı sayıda Batı Trakya Türk'ü üniversite öğrencisine 2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemi'nde burs verecektir. Başvurular derneğe 28 Ekim Cumartesi saat 17.00'ye kadar yapılabilecektir.Başvuru için; derneğimizce verilecek formun doldurulması, üniversiteden öğrenci belgesi getirilmesi (Hazırlık ve 1. sınıfta olanlardan öğrenci belgesi; 2. ve daha üst sınıflarda okuyanlardan transkript istenmektedir), iki fotoğraf verilmesi ve başka bir yerden burs alınmaması şarttır.
Bursun;
-Gerçekten ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine verileceğinin,
-Önceliğin Bursa'da okuyanlar olacağının,
-Anne veya babasını kaybetmiş olanlara pozitif ayrımcılık yapılacağının özellikle altını çizmek isteriz.

Not: Değerli hemşehrilerimizin, çok ihtiyacı olduğunu bildikleri üniversite öğrencileri varsa bizlere ayrıca hatırlatmaları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmamızda yardımcı olacaktır.
SAYGILARIMIZLA
BTTDD BURSA ŞUBESİ YÖNETİMİ