Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün674
DünDün800
Bu HaftaBu Hafta6251
Bu AyBu Ay20798
ToplamToplam1377400

30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda hazır bulunduk

r1

Büyük coşkuya ortak olduk

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzman Dr. Ali Eminlatif, 2. Başkan Hasan Ali Çavuş ve Genel Sekreter İsmail Hayat, Bursa Valiliği'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuna katıldı.

Davetlilerin yoğun katılım gösterdiği Crowne Plaza'daki organizasyonda, BTTDD yöneticileri başta Vali İzzettin Küçük olmak üzere, Bursa protokolü ve sivil toplum örgütü kuruluşlarının yöneticileri ile bir araya gelerek, önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Eminlatif, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun dönüm noktalarından Başkomutan Meydan Muharebesi'nin zafarle sonuçlanmasının 95. yıldönümünü gururla kutladık. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha minnet ve rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz'' dedi. 

r3r2