Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün755
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5277
Bu AyBu Ay18133
ToplamToplam1402923

kb2

İFTAR SONRASI HEMŞEHRİLERİMİZİ BEKLİYORUZ

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, Ramazan geleneklerini yaşatmak amacıyla Nilüfer Belediyesi önündeki Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan Ramazan Sokağı'nda stant açtı. Her akşam binlerce Bursalı'nın ziyaret ettiği meydanın güzel bir köşesindeki Batı Trakya standı ilk günden itibaren büyük ilgi görüyor.

Türkiye'den ve Balkanlar başta olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarındaki Türk varlığının farklı renkleri, sesleri ve tatları ile dolan sokakta, Ramazan ayının bütün güzellikleri yaşanıyor. Dün akşam iftar sonrası şehitler için okutulan mevlitle farklı bir atmosfere bürünen Ramazan Sokağı'nda, bir grup yönetici ile birlikte Batı Trakya standı önünde yerini alan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Emin Latif, ''Bütün hemşehrilerimizi buraya bekliyoruz. Batı Trakya standında dışarıdan katılımcılara Batı Trakya ile ilgili detaylı bilgiler verilirken, bizler hemşehrimizle iftar sonrası meşhur Türk kahvemizden, buzlu frappemizden veya geleneksel şerbetimizden yudumluyoruz. Standımızda Kavala kurabiyesi ile farklı el işlerini de katılımcıların beğenisine sunuyoruz. Önümüzdeki günlerde burada Batı Trakya'yı tanıtan farklı etkinlikler planlıyoruz'' dedi.

Türk kahvesine büyük ilgi

Batı Trakya'nın meşhur harmanı ve taş değirmeni ile çok farklı bir lezzeti olan Türk kahvesini yörenin ünlü markalarından Şerafettin'in sponsorluğunda tüketicilerin beğenisine sunduklarının altını çizen Eminlatif, ''Buradan firma sahiplerine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bir teşekkür de standımızda büyük emekleri olan yöneticilerimiz ve Gençlik Kolları üyelerimize. Bu arada Gümülcine sokaklarına yayılan Türk kahvesinin meşhur kokusu, Ramazan Sokağı'nda da kendini fazlasıyla hissettirdiğinden en çok ilgi bu ürüne oluyor'' ifadelerini kullandı. Bu arada Ramazan ayının ilk günü Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de eşi ile birlikte Batı Trakya standını gezdi. BTTDD Başkanı Eminlatif, Bozbey çiftine Türk kahvesi ve Kavala kurabiyesi hediye etti. Başkan Eminlatif ve stant görevlileri ile bir süre sohbet eden Bozbey, katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

kb0kb 3tb4KM 2