Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün1337
DünDün917
Bu HaftaBu Hafta2254
Bu AyBu Ay15110
ToplamToplam1399900

k2

Batı Trakya'nın yöresel lezzetleri ve el işleri kapışıldı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Kadın Kolları, örnek etkinliklerine bir yenisini ekledi. Batı Trakyalı kadınların Mimar Sinan Cafe'de gerçekleştirdiği kermese ilgi büyük oldu. İmece usulü hazırlanan yöresel lezzetler ve el işleri kısa sürede tükendi.

Katılımcılar gün boyunca hem meşhur Batı Trakya kahvesi ve frapesini yudumladı hem de hoş sohbetler eşliğinde doğal ortamda güzel havanın tadını çıkardı. Akşam geç saatlere kadar devam eden etkinlikte, Derneğin Kadın Kolları üyelerinin yanı sıra, BTTDD Bursa Şubesi'nin Dr. Ali Eminlatif başkanlığındaki yönetimi, BTTDD Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Hasanoğlu, Gençlik Kolları üyeleri ve yüzlerce Batı Trakyalı hazır bulundu.

TANITIMA BÜYÜK KATKI

BTTDD Kadın Kolları Başkanı Zeynep Güler, ''Bursalılara ve Batı Trakyalılara etkinliğimize gösterdikleri ilgi için çok teşekkür ediyorum. Tabi ki en büyük teşekkür Kadın Kolları üyelerimize. Aslında her şey bahane birlik, beraberlik ve Batı Trakya muhabbetleri şahane. Bu tür etkinlikler üyeler arasında dayanışmanın artırılmasına ve başta yöresel lezzetlerimiz olmak üzere kültürümüzün tanıtımına büyük katkı sağlıyor'' dedi.

k 16

k6

k14

k12

k17

k1

k8

k15

k4

2

k3

5

6