Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün1326
DünDün917
Bu HaftaBu Hafta2243
Bu AyBu Ay15099
ToplamToplam1399889

kurs 5

BTTDD Bursa Şubesi'nde Yunanca kurslar başladı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin yeni yönetimi projelerini bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Yıllardır Türkiye'de yaşayan Batı Trakya Türkleri'nin Yunanistan'a gittiklerinde dil sorunu yaşadığı gerçeğinden hareket eden BTTDD Bursa Şubesi, Yunanca kurs düzenleme kararı aldı. Üyelerine konu ile ilgili duyuruyu iki hafta önce yapan Dernek, gelen başvuruları değerlendirdi ve yaklaşık 50 kişiden oluşan iki grupla kursları başlattı.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, gruplar '1998-2004' ve '1986-1994' yılları arasında doğmuş kişilerden oluşuyor. Doğum tarihleri nedeniyle söz konusu gruplar dışında kalan 8 kişi, yeterli sayıya ulaşıldığında oluşturulacak yeni gruplara dahil edilecek. Şimdilik cuma ve pazartesi olmak üzere haftada iki gün olarak planlanan kurslarda, dernek üyesi Sinem Mehmet öğretmenlik yapıyor.

ÖNCELİK GENÇLERDE

Açıklamada görüşlerine yer verilen BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Eminlatif, önceliği gençlere verdiklerini belirterek, ''Özellikle Türkiye'de doğmuş ve okumuş hiç Yunanca bilmeyen kardeşlerimiz Batı Trakya'ya yakınlarını ziyarete ya da askerlik görevlerini yapmaya gittiklerinde çok zorlanıyorlar. Özellikle resmi kurumlarda dertlerini anlatmakta büyük güçlük çekiyorlar. Ayrıca Yunanca bilen genç sayısı ne kadar fazla olursa hak arama mücadelemiz o kadar güçlü olur. İşte bu soruna bir nebze de olsa çare olabilmek ve bu konuda örnek teşkil etmek için kursları başlattık. İlgi oldukça yüksek. İnşallah önümüzdeki günlerde yeni gruplarla kurslarımız çok daha fazla kişiyi kapsayacak'' dedi.

kurs 2kurs 4