Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün1326
DünDün917
Bu HaftaBu Hafta2243
Bu AyBu Ay15099
ToplamToplam1399889

17521583 1633891293305516 246685926 o

Bursa Murat Hüdavendigar Anadolu Uluslararası

İmam Hatip Lisesi'nde burslu okuma şansı

Türkiye Diyanet Vakfı İmam Hatip Bursları kapsamında Batı Trakyalı öğrencilere de kontenjan ayrıldığı bildirildi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Ali Emin Latif de hazır bulundu. Toplantıda, Uluslararası İmam Hatip Liselerinde okuyan burslu öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde 'Devlet Parasız Yatılı' statüsünde eğitimlerine devam ettikleri vurgulandı.

Yetkililer, ''Amacımız dünya üzerinde, genel olarak eğitim ve öğretime ve özelde ise din eğitimine erişim imkânından mahrum Müslüman toplumlara bu imkânı sunmaktır. Kuruluş amacımıza uygun olarak, dünyanın neresinde olursa olsun, Müslüman toplumların din eğitimini desteklemek ve gelişmesine katkı sağlamaktır'' ifadelerini kullandılar.

BAŞVURULAR 15 NİSANDA BİTİYOR

Söz konusu liseler arasında Bursa Murat Hüdavendigar Anadolu Uluslararası İmam Hatip Lisesi de bulunuyor. Bu lise 2015- 2016 yılında inşa edildi ve tüm hazırlıkları tamamlayarak Türkiye’deki en kapsamlı İmama Hatip Lisesi olma iddiası ile yola çıktı. Türkiye’de kapalı alana en fazla sahip olan okul, Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Bursa’da 2016– 2017 eğitim – öğretim yılında uluslararası öğrencilerini kabul etmeye başladı. Okulda 2016 – 2017 eğitim-öğretim yılı itibari ile 38 ülkeden 73 öğrenci eğitimini sürdürüyor. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Emin Latif, konuyla ilgili detaylı bilgiye 'diyanet.org.tr' adresinden ulaşılabileceğini belirterek, ''Başvurular 15 Nisan'a kadar yapılabilecek. Yetkililer okulda Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı için özel kontenjan ayrıldığını ifade ettiler'' dedi.