Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün313
DünDün291
Bu HaftaBu Hafta2641
Bu AyBu Ay10947
ToplamToplam1296781

İl Göç İdaresi Müdürü'ne ziyaret

il göç idaresi

AYDIN AĞZIKURU: BURASI SİZİN EVİNİZ

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Yönetimi, Bursa İl Göç İdaresi Müdürü Aydın Ağzıkuru'yu makamında ziyaret etti. Başkan Uzm. Dr. Ali Eminlatif, Ağzıkuru'ya kabulünden dolayı teşekkür etti. Aydın Ağzıkuru da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi 'Göçmen Buluşması' na katıldı

chp3

BTTDD Bursa Şubesi Yönetimi Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Yöneticileri, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımı ile Altınceylan'da gerçekleştirdiği 'Göçmen Buluşması' davetine icabet etti.

 

Devamını oku...

Eminlatif Bakan Müezzinoğlu'nu ile Üsküdar'da görüştü

üsküdar 15

Eminlatif Bakan Müezzinoğlu'nu
Kur'anı Kerim ziyafetine davet etti

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nu 30 Nisan'daki Mevlid-i Şerif ve Kur'anı Kerim ziyafetine davet etti ve vefat eden kayınpederi için baş sağlığı diledi.

Devamını oku...

'FetihYürüyüşü'ne katıldık

fetih 2

'Diriliş'li Fetih coşkusuna katıldık

Osmangazi Belediyesi'nin bu yıl 13'üncüsünü düzenlediği ''Osmangazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri'' büyük coşku ile kutlanıyor. Bu kapsamda 8 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilen Fetih Yürüyüşü'nde Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı hemşerileri yalnız bırakmadı. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin Ali Emin Latif başkanlığındaki yönetimi ve çok sayıda Batı Trakya Türkü coşkuya ortak oldu. Renkli görüntülere sahne olan yürüyüşte, Diriliş Ertuğrul oyuncuları Nurettin Sönmez, Cengiz Coşkun, Cem Uçan ve Gülsim Ali İlhan da yer aldı. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Emin Latif, STK'lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Serdar ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, vatandaşların fotoğraf çektirmek için yarıştığı Diriliş Ertuğrul oyuncuları ile birlikte günün anısına aynı karede buluştu.

fetih 4

fetih 3

BAŞ SAĞLIĞI MESAJI

Değerli hemşerimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun kayınpederi Hasan İsmail vefat etmiştir. Merhumun naaşı, bugün Avcılar Tükenmez Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Avcılar Merkez Mezarlığı'na defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, Sayın Bakan ve kıymetli eşleri başta olmak üzere yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyoruz.

BTTDD Bursa Şubesi Yönetimi

Uluslararası İmam Hatip Lisesi'nde burslu okuma şansı

17521583 1633891293305516 246685926 o

Bursa Murat Hüdavendigar Anadolu Uluslararası

İmam Hatip Lisesi'nde burslu okuma şansı

Türkiye Diyanet Vakfı İmam Hatip Bursları kapsamında Batı Trakyalı öğrencilere de kontenjan ayrıldığı bildirildi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Ali Emin Latif de hazır bulundu. Toplantıda, Uluslararası İmam Hatip Liselerinde okuyan burslu öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde 'Devlet Parasız Yatılı' statüsünde eğitimlerine devam ettikleri vurgulandı.

Devamını oku...

Batı Trakyalılar Soma'da buluştu

soma 1

BATI TRAKYALILAR SOMA'DA BULUŞTU

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Yönetimi, Soma Şubesi'nin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirdiği geleneksel kahvaltısına katıldı.

 

Devamını oku...