Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün186
DünDün411
Bu HaftaBu Hafta2865
Bu AyBu Ay11312
ToplamToplam1334899

BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları'ndan muhteşem kermes

k2

Batı Trakya'nın yöresel lezzetleri ve el işleri kapışıldı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Kadın Kolları, örnek etkinliklerine bir yenisini ekledi. Batı Trakyalı kadınların Mimar Sinan Cafe'de gerçekleştirdiği kermese ilgi büyük oldu. İmece usulü hazırlanan yöresel lezzetler ve el işleri kısa sürede tükendi.

Devamını oku...

Yaka Birlik'ten BTTDD Bursa Şubesi'ne ziyaret

yaka 0

Yaka Birlik Futbol Kulübü'nden BTTDD Bursa Şubesi'ne ziyaret

Batı Trakya'da Durhasanlar, Dolapçılar, Hacıköy ve Işıklar köylerinin birlikte kurduğu YAKA BİRLİK Futbol Kulübü'nün Erdi Şerif başkanlığındaki yönetimi ve futbolcular, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi 19 Mayıs mesajı

199999

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu hemşehrimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve özlemle anıyor, 'Bütün ümidim' dediği gençlerin gününü kutluyoruz.

 

Batı Trakyalılar'a Bursa'da yeni buluşma yeri

y1

BTTDD BURSA ŞUBESİ YİĞİTLER LOKALİ AÇILDI

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Yiğitler Lokali, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin'in de hazır bulunduğu törenle açıldı.

Devamını oku...

Batı Trakya Türkleri'ne Etabli uyarısı

etabluuu

SGK'YA VERİLECEK ETABLİ BELGESİ İLE İLGİLİ DUYURU

Yeni düzenlemelerin ardından birinci derece yakınlarının üzerinden veya Genel Sağlık Sigortası'na (GSS) dahil olarak, Türkiye'de sigortalı olmak isteyen soydaşlarımızın, son günlerde Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) götürdükleri 'Etabli' belgeleri ile ilgili sorun yaşadıkları bilgisini aldık.
Bunun üzerine SGK'ya giderek 'Etabli' belgesinin neden yeterli olmadığını sorduğumuz yetkili memur ve şefi, genelgede 'Türk Soylu' yazdığını Etabli'de ise 'Batı Trakya Türk Azınlığı' ifadesi yer aldığını söyledi. 'Adı üzerinde Türk Azınlığı, daha ne yazsın, bu belgeyi T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu Türk olduğumuz için veriyor. Bizim Türk olduğumuzdan Yunanistan dışında şüphe duyan da yok' desek de anlamadılar...
Baktık olmuyor; SGK İl Müdürü Sayın Erhan Karaca'ya başvurduk. Kendisi de bizim gibi çok şaşırdı ve hemen yetkilileri arayarak yanlıştan dönülmesi için talimatı verdi... Ve uygulamalı olarak, söz konusu sorunu yaşamış bir amcamızın başvurusunu yaptık, kendisi sorunsuz bir şekilde sigorta kapsamına girdi.
Bugüne kadar görevli memurlardan kaynaklanan benzer sorun nedeniyle SGK'da işlemini yaptıramayan varsa, ya da bundan sonra böyle bir durumla karşılaşan olursa lütfen Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ne başvursun veya bizlere ulaşsın.

Saygılarımızla
BTTDD Bursa Şubesi
Yönetimi

IMG-20170503-04536

Batı Trakya'nın kalbi Bursa'da attı

kkk

Binlerce Batı Trakyalı Kur'a-ı Kerim Ziyafeti'nde buluştu

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi ile Derneğin Çiftehavuzlar Lokali işbirliğinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi Belediyesi ve hayırseverlerin destekleriyle düzenlenen '7. Kur'an-ı Ziyafeti ve Mevlid-i Şerif' büyük ilgi gördü.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi'nden Batı Trakya'ya çıkarma

b2-yeni

BATI TRAKYA TÜRKLERİ BÜYÜK SORUNLARLA BOĞUŞUYOR

BTTDD Bursa Şubesi yönetimi Batı Trakya'da bir dizi temaslarda bulundu. Gümülcine Başkonsolosluğu ve Azınlık kurumlarının ziyaret edildiği organizasyona, yetkililerin 'Sıkıntıların azalmak bir yana daha da arttığı' yönündeki ifadeleri damga vurdu.

Devamını oku...