Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün302
DünDün291
Bu HaftaBu Hafta2630
Bu AyBu Ay10936
ToplamToplam1296770

Batı Trakyalı kadınların anlamlı gecesi

kadın7kadın 2

Geliri Mehmetçik Vakfı'na bağışlandı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Kadın Kolları'nın, yaklaşan 'Dünya Kadınlar Günü' kapsamında düzenlediği program, yüzlerce Batı Trakyalı kadını bir araya getirirken, gecede elde edilen gelir önceden planlandığı gibi Mehmetçik Vakfı'na bağışlandı.

Devamını oku...

Domruköy Başkan'a sahip çıkıyor

dom1

55 kişilik heyetle 'hayırlı olsun' ziyareti

Batı Trakya'nın etkili merkezlerinden biri olan Domruköy, Türk Azınlığın birlik ve beraberliğine katkı sağlamaya ve diğer köylere örnek olmaya devam ediyor. Köyde ikamet eden ve aralarında Muhtar Harun Eşref, Trakya Tütüncüler Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi ve Kozlukebir Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Sinan Ahmet ile önceki yıllarda Belediye'de görev yapmış Muzaffer Molla Latif ve Muzaffer Süleyman Hüseyin'in de bulunduğu 55 kişi, aynı köyden olan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Emin Latif'e destek ve başarı dileklerini iletmek için Bursa'ya geldi. Şehirde iki gün boyunca Eminlatif'in konuğu olan Domruköylüler, rehber eşliğinde yapılan turla hem Bursa'nın tarihi ve turistik yerlerini gezdi hem de Bursa'da yaşayan köylüleri ile hasret giderdi.

Devamını oku...

Batı Trakyalılar'dan Mehmetçik için kan bağışı

kan1

'Bu vatan için canımız da feda kanımız da...'

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'e yönelik harekatına destek amacıyla 'Bu vatan için canımız da feda kanımız da' sloganı ile kan bağışı kampanyası başlattı. İlk kanı, dün dernek yöneticileri verdi.

Devamını oku...

Işık Sadık Ahmet Derneğimizi ziyaret etti

ı2

Duygu yüklü buluşmada önemli mesajlar verildi

Batı Trakya Türkleri'nin efsane lideri merhum Dr. Sadık Ahmet Ahmet'in eşi, Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Onursal Başkanı Işık Sadık Ahmet, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti ve buradan önemli mesajlar verdi. Sadık Ahmet'in kardeşi Fatma Hasan'ın da hazır bulunduğu ziyarette zaman zaman duygusal anlar yaşandı.

Devamını oku...

Büyükşehir Belediyesi'nde sıcak kabul

ak1

Başkan Aktaş'tan günün anısına selfie

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif ve bir grup dernek yöneticisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı makamında ziyaret etti.

Devamını oku...

'29 Ocak Milli Direniş Günü'nü Çanakkale'de andık

c2

Mehmetçiğe destek Çipras ve Kammenos'a çağrı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, Kardak Kayalıkları'na çelenk bırakmak isteyen, ancak Türk Deniz Kuvvetleriyle gemi ve helikopterlerinin engellediği Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos ve Aleksis Çipras'ı komşuları ile iyi geçinmeye ve Batı Trakya Türklerine haklarını vermeye davet ederken,  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'e yönelik başlattığı 'Zeytin Dalı' harekatına tam destek verdiklerini açıkladı.
Yunanistan'daki Batı Trakya Türk Azınlığı'nın, baskılara ve saldırılara karşı başlattığı ve bugün '29 Ocak Toplumsal Dayanışma ve Milli Direniş Günü' olarak andıkları günün 30. yıldönümünde Çanakkale Şehitlik Abidesi önünde buluştu. Ellerinde Türk ve tarihteki ilk 'Türk Cumhuriyeti' olan Batı Trakya Türk Cumhuriyeti'nin bayrakları olan 600'ü aşkın Batı Trakyalı, Atatürk posteri ile 'Batı Trakya'daki Türk Varlığını, Geleceğimizi ve Afrin'de Kahramanca Mücadele Eden Mehmetçiklerimizi Selamlıyoruz' yazılı pankartlar açtı.

Devamını oku...

Kadın Kolları'ndan Dündar'a ziyaret

 

kadınlarrr

Başkan'a destekleri için teşekkür ettiler

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin Zeynep Güler başkanlığındaki Kadın Kolları Üyeleri, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı makamında ziyaret etti. Zeynep Güler, Dündar'a bugüne kadarki etkinliklere katkılarından dolayı teşekkür etti ve 24 Şubat'ta yapmayı planladıkları programla ilgili bilgi verdi. Aynı zamanda BTTDD Bursa Şubesi eski Başkanlarından olan Mustafa Dündar da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, BTTDD Bursa Şubebi'ne ve Kadın Kolları'na desteklerinin süreceğini ifade etti.