Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün754
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5276
Bu AyBu Ay18132
ToplamToplam1402922

İskeçe Müftülüğü Atina`ki Olayı Kınadı

K I N A M A

Atina’da 20 Mayıs 2009 Çarşamba günü kaçak göçmen araması yapan bir polis memuru, Müslüman bir gençten çıkan Kur’an-ı Kerim’i yırtması üzerine, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı olarak bizi derinden yaralamıştır. Kutsal Kitabımız olan Kur’an-ı Kerim’e karşı yapılan bu saygısızlığı ve hakareti şiddetle kınar, hangi dine mensup olursa olsun kutsal değerlere hakarete yönelik bu tür çirkin davranışların tekrarlanmamasını temenni ederim.

Devamını oku...

Atina’da yaşayan Müslümanlardan Türkiye`ye Çağrı

Başkent Atina'da Yunan polisinin Suriyeli göçmene ait Kur'an-ı Kerim'i yırtarak üzerine basmasını tahrik ve provakasyon olarak değerlendiren Atina’da yaşayan Müslümanlar, polisten yapılan saygısızlık için özür bekliyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelerek Atina’da yaşayan Müslümanlar, Kur'an'a hakarete Türkiye'den cevap verilmesini de istiyor.

Devamını oku...

5. Çocuk Şenliği başarıyla gerçekleşti

Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Çocuk Şenliği'nin  bu yıl 5. gerçekleşti. İskeçe Kırköy'de 23 Mayıs gecesi düzenlenen şenliğe İskeçe Türk Birliği Başkanı Mehmet Hacıhalil, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Sami Toraman, İskeçe milletvekili Çetin Mandacı, Topirou Belediye Başkanı Stelyos Hacıevangelou, İskeçe S.Müftüsü Ahmet Mete, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Ahmet Kara'nın yanısıra 2000 civarında soydaş katıldı.

Devamını oku...

Atina`da Yunan Polisi Kur'an-ı Kerim sayfalarını yırtınca Müslümanlar ayaklandı

Yunan polisinin Atina'da gerçekleştirdiği 'Süpürge Operasyonu' sırasında Kur'an-ı Kerim sayfalarını yırtarak üzerine basması, Müslümanların sert tepkisine sebep oldu.

Yunan polisi, sık sık tartışma ve gerginlik kaynağı olan uygulamalarında bir yenisine daha imza attı. Önceki akşam Atina merkezinde operasyon yapan 10 polis, Suriyeli göçmenlere ait ve içinde iki bayanın da bulunduğu bir otomobilde arama yaptı. Arabada bulunan bir kişiyi darp eden polisin, Kur'an-ı Kerim'in sayfalarını yırttığı ve üzerine bastığı bildirildi.

Devamını oku...

18. Gümülcine Ulusal Ticaret Fuarı açıldı

Bu yıl 18. düzenlenen Gümülcine Ulusal Ticaret Fuarı bugün açıldı. Açılışa Bakan Stilyanidis, Kuzey Yunanistan ve Trakya Bakanı, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç ile diğer yetkililer katıldılar. Sıcak havaya rağmen açılış töreninin  kapalı alanda yapılması izleyenlere zor anlar yaşattı.

Devamını oku...

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Son Gelişmeleri Değerlendirdi

Batı Trakya Türk Azınlığı’nın durumu ve halen yaşamakta olduğu problemler son dönemde sık sık uluslararası kamuoyunun gündemine gelmiş ve aşağıda isimleri kayıtlı raporlarda ayrıntılı bir biçimde incelenmiştir. Bu raporlar, Batı Trakya Türk Azınlığının problemlerini tüm boyutlarıyla yansıtmamalarına ve bazı eksik değerlendirmeler içermelerine rağmen problemlerimizin uluslararası örgütlerin ve kamuoyunun gündemine taşınması bakımından olumlu bir gelişmedir. 

Devamını oku...

Selanik’ten Samsun’a

altHer yıl 16 Mayıs tarihinde Batı Trakya Türkleri Dayanışma Dernekleri öncülüğünde gerçekleştirilen Cumhuriyetimizin kurucu ve hemşehrimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te dünyaya geldiği evinden alınan toprağın 19 Mayıs günü Samsun’a ulaştırılması töreni yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. 

Devamını oku...