Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün675
DünDün800
Bu HaftaBu Hafta6252
Bu AyBu Ay20799
ToplamToplam1377401

Beyaz oy vereceklerine LEFKO partisine oy atmışlar

Avrupa Parlamentosu seçimlerinin tamamlanmasının ardından oyların sayılmasına başlandı. Şu ana kadar yapılan sayımlara göre AP seçimlerinde İskeçe ve Rodop illerinde PASOK partisi birinci sırada götürürken ND partisi ise ikinci sırada yer alıyor.

Bu sırada Rodop ilinde oyların sayılmasıyla birlikte trajikomik bir olay da yaşanıyor. Hatırlanacağı üzere Danışma Kurulu partilerin azınlık üyelerine son sıralarda yer vermesinden dolayı azınlığa beyaz oy kullanması çağrısında bulunmuştu.

Devamını oku...

Geleneksel Kırk Kurbanı gerçekleşiyor

Hebilköy - Hloi Türk halkının yüzyıllardan bu yana düzenledikleri "Kırkkurbanı" bu yıl 14 Haziran 2009 Pazar günü Hebilköy sırtlarında gerçekleşecek. Etkinliğe tüm halıkımız davetlidir.

Kırkurbanı her yıl Hıdırellez'den 40 gün çıktıktan sonra kutlanmaktadır.

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu seçimlerde "beyaz" oy kullanılması kararını aldı.

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Gümülcine Türk Gençler Birliği'nde İskeçe S.Müftüsü Ahmet Mete başkanlığında yaptığı toplantıda, önümüzdeki Avrupa Parlamentosu seçimlerinde "beyaz" oy kullanılması kararını aldı.

Devamını oku...

İKÖ’den Yunanistan’a çağrı: “Seçilmiş müftüleri tanıyın”

Suriye’nin başkenti Şam’da düzenlenen 36’ıncı İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) toplantısında Batı Trakya Türk azınlığının sorunlarıyla ilgili önemli kararlar alındı. İKÖ’ye üye olmayan devletlerde yaşayan Müslüman azınlıkların durumu ile ilgili 14 sayfalık karar metninde, Batı Trakya’ya iki sayfa ayrıldı.

Devamını oku...

S.Ö.P.A. Mezunları Derneği ilk defa dayanışma gecesi düzenledi!

Rodop-Evros S.Ö.P.A. Mezunu Öğretmenler Derneği 30 Mayıs Cumartesi gecesi Gümülcine Chris end Eve Otelinde ilk defa bir dayanışma gecesi düzenledi. Geceye  ev sahibi olarak S.Ö.P.A. Mezunları Derneği Başkanı Mehmet Derdiman ve yönetim kurulu üyeleri,  Taşımacılık ve İletişim Bakanı Evripidis Stilyanidis, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç,

Devamını oku...

T.C. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu`ndan Batı Trakya Uyarısı

T.C.Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İslam Konferansı Teşkilatı 36. Dışişleri Bakanları toplantısında yaptığı konuşmada, "Eskisinden daha fazla barışa, karşılıklı diyaloğa, iletişime ve istikrara ihtiyacımız var" derken Batı Trakya Türklerinin durumuyla ilgili açıklamasıyla da dikkat çekti.

Devamını oku...

Okutan Anne Projesi`nden Yemek

B.T.A.Y.T.D. İskeçe Şubesi tarafından başlatılan ve koordinatörlüğünü Sevtap Hint`in yürüttüğü “Okutan Anne Projesi” nde büyük bir özveri ile görev alan Anneler geniş bir katılımla Köşk Lokantasında düzenlenen yemekte bir araya geldiler.

Devamını oku...