Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün23
DünDün464
Bu HaftaBu Hafta1000
Bu AyBu Ay9447
ToplamToplam1333034

Çalışma izinleri ile ilgili olarak Av.Hakan Çavuşoğlu basın açıklaması yaptı

B A S I N    B İ L D İ R İ S İ

Bir süre önce çözüme kavuştuğu  duyurulan “İKAMET TEZKERELERİNE ÇALIŞMA İZNİNDEN MUAF” olduğunun işletilmesine ilişkin Genelge Bursa Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne ulaşmıştır. Buna göre, uygulamaya ilişkin  son kararların alınacağı Pazartesi günkü toplantıdan sonra Çarşamba gününden itibaren başvurular kabul edilecektir.

Devamını oku...

İskeçe`nin Şahin kasabasındaki Hatim töreni yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı kendine özgü dini törenler kapsamında gerçekleştirdiği kutlamalarla, her geçen gün milli ve dini kimliklerini korumaya yönelik etkinliklerde bir araya geliyorlar.

Bu tür etkinliklerin Batı Trakya Türk Azınlığı’nda yeri bir başkadır.

Devamını oku...

Şapçı Azınlık Kültür ve Folklor Derneği Hıdrellez`i kutladı

Şapçı'da yeni kurulan, Şapçı Azınlık Kültür ve Folklor Derneği 6 mayıs tarihinde Hızrellez'i kutladı. Kutlama Şapçı'nın "Yaran Dede" denilen sırtında gerçekleşti. Hıdrellez etkinliğine  Dernek Başkanı Ercan Hafız Ali ve yönetim kurulu üyeleri, Süper Vali Yardımcısı Şinasi Mehmet, Gümülcine S.Müftüsü İbrahim Şerif, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Adnan Selim, Rodop İl Meclisi Başkanı Panagos Grigoropoulos, Güney Meriç Azınlık Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Bekir Mustafaoğlu, T.C. Gümülcine Muavin Konsolosu Onur Ekren, S.Ö.P.A. Mezunları Derneği başkanı Mehmet Derdiman, Şapçı Belediyesi Başkan Yardımcısı Yannis Stavridis ile çok sayıda soydaş katıldı.

Devamını oku...

BTTDD Genel Merkezi 51. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği genel Merkezi’nin 51.Olağan Genel Kurulu büyük bir katılım  ile 03 Mayıs 2009 Pazar günü saat 13:00’te Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi Büyük Salon`da, Semiha Şakir Cd. Zeytinburnu-İstanbul adresinde gerçekleştirildi.Salonu hınca hınç dolduran Batı Trakyalılar’ın çoşkusu görülmeye değerdi.

Devamını oku...

Batı Trakya Türkleri Araştırma Merkezi Basın Duyurusu

Almanya'nın Münih şehrinde uluslararası bir akademik kadro ile 2000 yılından beri çalışmalarını sürdüren BATTAM (Batı Trakya Türkleri Araştırmaları Merkezi) olarak kitap fuarında çalışmalarını Türkiye kamuoyuna da tanıtı. BATTAM Başkanı Dr. Özkan Hüseyin TUYAP’ın düzenlediği bu fuara, BATTAM’ın kabul edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve şu açıklamayı yaptı:

Devamını oku...

ABTTF 16. Dönem Yönetim Kurulu görev taksimini gerçekleştirdi.

25 Nisan 2009 Cumartesi günü Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) 16. Dönem Yönetim Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi. ABTTF Yönetim Kurulu, Witten’de gerçekleştirilen toplantıda 16. Dönem Yönetim Kurulu için görev dağılımını belirlemiştir. Ağırlıklı olarak eski yönetim kurulu üyelerinden oluşan 16. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı, altı dönemdir başkanlık görevini yürüten Halit Habipoğlu oldu. Onbir kişiden oluşan Yönetim Kurulu üyeleri ve görevleri aşağıdaki gibidir:

Devamını oku...

Şapçı Azınlık Kültür ve Folklor Derneği`nin açılışı yapıldı.

Şapçı Azınlık Kültür ve Folklor Derneği, 22 Nisan 2009 Çarşamba günü düzenlenen törenle açıldı. Dernek, gelenek ve adetlerin yaşatılması, Azınlık insanları arasında dostluk ilişkilerinin güçlendirilmesi ve pekiştirilmesini amaçlıyor.

Derneğin açılışı esnasında yapılan törende kurdeleyi Dernek Başkanı Ercan Hafuz Ali Yerel Yöneticilerle birlikte kesti.

Devamını oku...