Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün298
DünDün291
Bu HaftaBu Hafta2626
Bu AyBu Ay10932
ToplamToplam1296766

T.C. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu`ndan Batı Trakya Uyarısı

T.C.Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İslam Konferansı Teşkilatı 36. Dışişleri Bakanları toplantısında yaptığı konuşmada, "Eskisinden daha fazla barışa, karşılıklı diyaloğa, iletişime ve istikrara ihtiyacımız var" derken Batı Trakya Türklerinin durumuyla ilgili açıklamasıyla da dikkat çekti.

Devamını oku...

Okutan Anne Projesi`nden Yemek

B.T.A.Y.T.D. İskeçe Şubesi tarafından başlatılan ve koordinatörlüğünü Sevtap Hint`in yürüttüğü “Okutan Anne Projesi” nde büyük bir özveri ile görev alan Anneler geniş bir katılımla Köşk Lokantasında düzenlenen yemekte bir araya geldiler.

Devamını oku...

İskeçe Müftülüğü Atina`ki Olayı Kınadı

K I N A M A

Atina’da 20 Mayıs 2009 Çarşamba günü kaçak göçmen araması yapan bir polis memuru, Müslüman bir gençten çıkan Kur’an-ı Kerim’i yırtması üzerine, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı olarak bizi derinden yaralamıştır. Kutsal Kitabımız olan Kur’an-ı Kerim’e karşı yapılan bu saygısızlığı ve hakareti şiddetle kınar, hangi dine mensup olursa olsun kutsal değerlere hakarete yönelik bu tür çirkin davranışların tekrarlanmamasını temenni ederim.

Devamını oku...

Atina’da yaşayan Müslümanlardan Türkiye`ye Çağrı

Başkent Atina'da Yunan polisinin Suriyeli göçmene ait Kur'an-ı Kerim'i yırtarak üzerine basmasını tahrik ve provakasyon olarak değerlendiren Atina’da yaşayan Müslümanlar, polisten yapılan saygısızlık için özür bekliyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelerek Atina’da yaşayan Müslümanlar, Kur'an'a hakarete Türkiye'den cevap verilmesini de istiyor.

Devamını oku...

5. Çocuk Şenliği başarıyla gerçekleşti

Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Çocuk Şenliği'nin  bu yıl 5. gerçekleşti. İskeçe Kırköy'de 23 Mayıs gecesi düzenlenen şenliğe İskeçe Türk Birliği Başkanı Mehmet Hacıhalil, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Sami Toraman, İskeçe milletvekili Çetin Mandacı, Topirou Belediye Başkanı Stelyos Hacıevangelou, İskeçe S.Müftüsü Ahmet Mete, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Ahmet Kara'nın yanısıra 2000 civarında soydaş katıldı.

Devamını oku...

Atina`da Yunan Polisi Kur'an-ı Kerim sayfalarını yırtınca Müslümanlar ayaklandı

Yunan polisinin Atina'da gerçekleştirdiği 'Süpürge Operasyonu' sırasında Kur'an-ı Kerim sayfalarını yırtarak üzerine basması, Müslümanların sert tepkisine sebep oldu.

Yunan polisi, sık sık tartışma ve gerginlik kaynağı olan uygulamalarında bir yenisine daha imza attı. Önceki akşam Atina merkezinde operasyon yapan 10 polis, Suriyeli göçmenlere ait ve içinde iki bayanın da bulunduğu bir otomobilde arama yaptı. Arabada bulunan bir kişiyi darp eden polisin, Kur'an-ı Kerim'in sayfalarını yırttığı ve üzerine bastığı bildirildi.

Devamını oku...

18. Gümülcine Ulusal Ticaret Fuarı açıldı

Bu yıl 18. düzenlenen Gümülcine Ulusal Ticaret Fuarı bugün açıldı. Açılışa Bakan Stilyanidis, Kuzey Yunanistan ve Trakya Bakanı, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç ile diğer yetkililer katıldılar. Sıcak havaya rağmen açılış töreninin  kapalı alanda yapılması izleyenlere zor anlar yaşattı.

Devamını oku...