Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün226
DünDün1043
Bu HaftaBu Hafta226
Bu AyBu Ay10316
ToplamToplam1349337

Anavatan Türkiye'den Azınlık okullarına gönderilen ders kitapları Batı Trakya`ya geldi

Ülkemizde 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılının başladığı, ilk ve orta dereceli okullarda ilk ders zillerinin çaldığı bugün anavatan Türkiye'den Azınlık okullarına gönderilen ders kitaplarıda Batı Trakyaya geldi. Azınlık okullarında eksik olan kitaplardan oluşan beş kolilik 9.600 adetin üzerinde kitap Gümülcine İdadiye okulundaki depoya indirildi. Önümüzdeki hafta içinde eksikliklerin olduğu okullara dağıtılacaklar.

Devamını oku...

Türkiye'ye ilk başsağlığı mesajı Yunanistan'dan

Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, Türkiye'deki sel felaketinde yaşamlarını yitirenler için başsağlığı mesajı gönderdi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Dora Bakoyanni'nin, Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na gönderdiği mesajda, sel felaketinde ölen kişiler için taziyelerini sunduğunu duyurdu.

Devamını oku...

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'dan örnek davranış

Gümülcine Papazı iftar yemeği teklifine "katiyetle gitmem" dedi!

Hemşehrimiz ve Bursa Osmangazi Belediyesi Başkanı Mustafa Dündar Kırcaali’de 1000 kişiye iftar yemeyi verdi. Kırcaali otelinin parkında düzenlenen iftar yemeği Kırcaali Belediyesi, Kırcaali İl Müftülüğü ve “Ömer Lütfi” Kültür Derneği’nin katkılarıyla düzenlendi.

Devamını oku...

ABTTF ve BTTDD arasında işbirliği protokolü imzalandı.

4 Eylül 2009 tarihinde Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF) Başkanı Halit Habipoğlu, çalışma ziyareti kapsamında İstanbul’da Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği(BTTDD) Genel Başkanı Ferruh Özkan’ı ziyaret etti. İkili ABTTF ve BTTDD arasında işbirliği ve diyalogu derinleştirmek amacı ile bir protokole imza attılar.

Devamını oku...

Yunanistan hızla genel seçim`e gidiyor

Başbakan Kostas Karamanlis’in hızla erken seçime gittiği haberleri tüm Yunanistan’da yankılanmaya başladı. Partiler harıl harıl çalışmalarına başlarken, hükümete ait belediyeler kadrolarına işçi almaya başladı. Cumartesi Pazar günleri dahi bazı belediyelerde işçi alımı için dilekçelerin kabul edildiği belirtiliyor.

Devamını oku...

Batı Trakya açısından 31 Ağustos 1913`ün önemi

Batı Trakya Türk Cumhuriyeti, Tarihte ilk Türk Cumhuriyeti 31 Ağustos 1913’te Batı Trakya’da kurulmuştur. Garbi Trakya Müstakil Hükümeti adıyla da anılan bu Türk Cumhuriyeti Devleti’ni, hem Yunanistan hem de Bulgaristan tanır. Kuvay-ı Milliye tabiri ilk defa Batı Trakya mücadelesinde kullanılır.

Devamını oku...

Yunanistan'ın Türk Azınlığı asimile politikaları devam ediyor!!!

Medrese'nin tabelasından "Hayriye" ibaresi kaldırıldı!!!

Yunanistan'ın Batı Trakya'da yaşayan Türk Azınlığı  asimile etme politikaları her geçen gün yeni boyut kazanıyor. Daha dün Seçek bölgesinde Mehmet Hilmi adına yaptırılan bir çeşmeye tahammül edemeyen, Yanıkköy'de Türklerin vakıf mallarına el koyan yönetim şimdi de 25 Ağustos tarihinde Gümülcine'deki Medrese-i Hayriye'nin tabelasını değiştirdi.

Devamını oku...