Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün489
DünDün1259
Bu HaftaBu Hafta7538
Bu AyBu Ay20394
ToplamToplam1405184

Erdoğan'dan Papandreu'ya mektup

Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Komşu Ülkelerle Sıfır Problem" anlayışının Türk dış politikasının öncelikleri arasında olduğunu belirterek  işbaşına gelen yeni PASOK hükümeti döneminde, yaklaşık 10 yıldır Yunanistan'la süren ikili işbirliği ve diyalog sürecine yeni bir ivme kazandırılabileceği umudunu  bir metktupla dile getirdiği belirtildi.

Devamını oku...

Yorgos Petalotis, "Azınlığın her hakkını koruyacağız!.."

Rodop ilinden milletvekili seçilen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Yorgos Petalotis Gümülcine'de düzenlediği ilk basın toplantısında “PASOK partisi, devletin halkın gözündeki güvenini tekrar kazanması için yolsuzlukla mücadele konusunda alınacak önlemleri sonuna kadar uygulayacaktır” açıklamasında bulundu.

Devamını oku...

Irkçı gruplar T.C. Gümülcine Başkonsolosluğunu hedef alan karalama kampanyası başlattılar.

Irkçı gruplar Yunanistan’da da başgöstermeye başladı. Son aylarda yoğun olarak Batı Trakya’da başgösteren Türklük karşıtı gruplar, Gümülcine şehir meydanında T.C. Gümülcine Başkonsolosluğunu ve personelini hedef alan bir karalama kampanyası başlattılar. Açtıkları panolarda Türkiye ve Başkonsolosluk aleyhinde yazılarla halka çağrıda bulunarak Başkonsolosluğun kapatılması için bir imza kampanyası başlattılar.

Devamını oku...

Vekillerimiz Yunan Meclisi`nde İslami usüllere göre yemin ederek görevlerine başladılar

İktidar partisi PASOK’tan parlamentoya giren Batı Trakya Türklerinin temsilcilerinden Gümülcine’den Ahmet Hacısoman ile İskeçe’den Çetin Mandacı, Yunan Meclisi`nde ellerini Kur’an-ı Kerim’in üzerine koyup meclisi yöneten bayan Elsa Papadimitriu’nun okuduğu Yunanca metni tekrar etti. Hacıosman ve Mandacı şöyle yemin ederek görevlerine başladı: “Allah’tan başka ilâh olmadığına ve Peygamber Muhammed (s.a.v.)`in onun rasulü olduğuna iman ediyoruz. Bu inanç üzere ülkemize, demokratik devletimize, anayasa ile kanunlara ve halkın hizmeti için görevimizi layıkıyla yapacağımıza and içiyoruz.”

Devamını oku...

Haftasonu düzenlenen kermes yoğun ilgi gördü

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği, Rodop - Evros Birleştirilmiş İller Valiliği, Rodop Valiliği, Gümülcine Belediyesi ve T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu’nun işbirliğiyle düzenlenen ve gelirinin Gümülcine (Komotini) devlet hastanesine bağışlanacağı belirtilen kermesin açılışı 10 Ekim Cumartesi günü azınlık ve çoğunluktan binlerce kişinin katılımıyla yapıldı.

Devamını oku...

İskeçe Türk Birliği`nin Temyiz Başvurusu Reddedildi.

AİHM kararlarına uymayan Yunanistan, İnsan Hakları ve Hukuk konusunda yine sınıfta kaldı. Türk kimliği konusunda yeni hükümet`in atacağı adımlar yeni hükümet`in Batı Trakya Türk Azınlığa bakışı açısından çok önemli olup merakla bekleniyor.

Trakya İstinaf Mahkemesi 30 Eylül 2009 tarihli kararıyla, Avukat Orhan Hacıibram tarafından 3 Nisan 2009 tarihinde ‘İskeçe Türk Birliği’ hakkındaki ilk mahkeme kararının bozulması için yapılan başvuruyu reddetti.

Devamını oku...

TBMM Başkanı, vekillerimiz Ahmet Hacıosman ve Çetin Mandacı'yı kutladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin, erken genel seçimlerde Batı Trakya'dan Parlamentoya giren PASOK partisi azınlık milletvekilleri Ahmet Hacıosman ve Çetin Mandacı'ya bir mesaj göndererek başarılarını kutladı.

Devamını oku...