Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün372
DünDün299
Bu HaftaBu Hafta3201
Bu AyBu Ay11065
ToplamToplam1240199

Devlet Bakanı Egemen Bağış, Brüksel`de Batı Trakya`yı gündeme getirdi...

Türk Devlet Bakanı ve aynı zamanda AB sürecinde Başmüzakereci olarak görev yürüten Egemen Bağış, Brüksel'de, Avrupa Birliği üyelik müzakerelerinde vergilendirme faslının açılması konusunun ele alındığı hükümetlerarası konferansta, AK Parti hükümetinin Heybeliada Ruhban Okulu'nun açılması konusunda çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi ve buna karşılık Yınanistan'ın da Batı Trakya Türklerinin hakları konusunda adım atması gerektiğini söyledi.

Devamını oku...

Davutoğlu, Bakoyanni ile görüştü

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni ile bir araya geldi.

Davutoğlu, Başbakan Erdoğan'ın rahatsızlığı nedeniyle Atina ziyaretini iptal etmesinden 1 hafta sonra Yunanistan'da.

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) gayri resmi Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak üzere Yunanistan'ın Korfu adasında bulunan Davutoğlu, ikili temasları çerçevesinde, Bakoyanni ile de bir görüşme yaptı.

Devamını oku...

Avrupa Birliği Temel Haklar Ajansı (FRA), 2009 Yıllık Raporu´nu yayımladı.

24 Haziran 2009 tarihinde Avrupa Birliği Temel Haklar Ajansı (FRA), 2009 Yıllık Raporu’nu yayımladı. Rapor, Temel Haklar Ajansı’nın görev ve yetkileri kapsamında 2008 yılı için Avrupa Birliği’nde ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve ilgili hoşgörüsüzlük başlığı altında bilgi ve tespitlerin yanı sıra bir dizi temel hak alanında yaşanan gelişmeler ile ilgili değerlendirmeler içeriyor.

Rapor, Temel Haklar Ajansı’nın yaptığı araştırma endişe verici şekilde çok az kişinin haklarının farkında olduğunu ve maruz kaldıkları ayrımcılığı nereye bildireceklerini bilmediklerini ortaya koyuyor.

Devamını oku...

BTAYTD Strazburg`ta AİHM Toplantısına Katıldı

Yunanistan Avrupa ve Dış Politika Vakfı (ELİAMEP) ve Avrupa Konseyi İnsan Hakları Direktörlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, ulusal siyasi ve hukuki statüsü” konulu toplantı, 18 Haziran Perşembe günü Strazburg’da gerçekleşti. 

Devamını oku...

Egemen Bağış, Erdoğan`ın Yunanistan ziyaretini iptal etmesini değerlendirdi...

Türk Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yunanistan ziyaretini iptal etmesinin altında hiçbir siyasî neden olmadığını vurguladı.

Bağış, böylesi bir neden olsaydı bunu da net bir şekilde açıklayacaklarını söyleyerek, "Sayın Başbakanımızın Davos'ta ortaya koymuş olduğu kararlılık, eğer siyasî bir çekincemiz ya da düşüncemiz varsa bunu hiçbir şekilde gizlemeyeceğini de çok net bir şekilde ortaya koymuştur. Bunu tüm dünya kamuoyu da biliyor. Gerektiği zaman, gerekli yerlere, gerekli mesajları her zaman verdik. Biz Sayın Başbakanımızın da her zaman belirttiği gibi 'Diklenmeden dik duran bir iktidarız.' Ne aldatan olacağız, ne de aldanan olacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" şeklinde konuştu.

Devamını oku...

Tayyip Erdoğan Akropolis Müzesi'nin açılışına gelmedi.

Türk Başbakan, Kostas Karamanlis'i bugün 13:30'da telefonla arayarak, hafif bir rahatsızlık geçirdiğini ve Akropolis Müzesi'nin açılışına katılamayacağını bildirdi. Erdoğan'ı anlayışla karşılayan Karamanlis kendisine geçmiş olsun dileklerini iletti. Tayyip Erdoğan'ın rahatsızlığının nedeninin tansiyon olduğu ifade edildi.

Devamını oku...

Karamanlis-Erdoğan görüşmesinde müftülük konusunda gelişme beklenmiyor

Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Akropolis Müzesi'nin açılışı için Atina'ya geliyor. Başbakan Kostas Karamanlis açılış önce Türk Başbakan ile bir görüşme yapacak.

Karamanlis-Erdoğan görüşmesi, yerel saatle 18:30 civarında Başbakanlık konutunda gerçekleşecek. Diplomatik kaynaklara göre görüşmede ağırlıklı olarak ikili ilişkiler, Kıbrıs sorunu ve kaçak göçmenler konuları masaya yatırılacak.

Devamını oku...