Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün94
DünDün983
Bu HaftaBu Hafta1828
Bu AyBu Ay13851
ToplamToplam1315398

Sena Kulaklıkaya'nın Vefatı

TİKA Başkanı sayın Musa Kulaklıkaya'nın değerli varlığı olan kızı Sena Kulaklıkaya’nın elim bir trafik kazası sonucunda hayatını kaybettiğini teessürle öğrenmiş bulunmaktayız. Musa Kulaklıkaya'nın bu büyük acısını paylaşıyor , merhumeye ALLAH’tan rahmet kederli ailesine de başsağlığı diliyor ve sabır niyaz ediyoruz.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi

BATTAM Başkanı Özkan Hüseyin Bursa Valisini Ziyaret Etti

Batı Trakya Türkleri Araştırma Merkezi Başkanı Dr. Özkan Hüseyin Bursa Valisi Şahabettin Harput'u ziyaret etti. Özkan'ın ziyaretine sivil toplum temsilcileri de katıldılar. Konuyla ilgili olarak Dr. Özkan Hüseyin tarafından aşağıdaki basın bildirisi yayınlandı:

Devamını oku...

Emniyet Müdürü Çatalkaya derneğimize iade-i ziyarette bulundu

Göreve geldiğinde kendisini ziyaret eden sivil toplum kuruluşlarına iade-i ziyarette bulunan Emniyet Müdürü Çatalkaya’nın son durağı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi oldu.

Devamını oku...

''Dış Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı" kuruluyor

Devlet Bakanı Faruk Çelik, soydaşlar ve akraba toplulukları için bir başkanlık kuracaklarını bildirerek, "Başkanlık, Dış Türkler ve Akraba Topluluklarına yönelik bir anlamda diaspora, Türkiye'nin diasporası diyebileceğimiz bir yapılanma" dedi.

Devamını oku...

Müftü Ahmet Mete ve Ferruh Özkan Başbakan Erdoğan’la görüştü

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu başkanı ve İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete ile Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Ferruh Özkan T.C. Başbakanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’la görüştü. Görüşmenin Batı Trakya Türkleri açısından çok olumlu geçtiği belirtiliyor.

Devamını oku...

Bursa`da 'Türkiye - Yunanistan Dostluk ve Barış Konseri'

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) ortaklığında gerçekleştirilen 'Türkiye - Yunanistan Dostluk ve Barış Konseri', iki komşu ülke arasındaki dostluk bağlarını güçlendirdi.

Devamını oku...

Milletvekillerimiz genel seçimlerde Türkiye'den gelip oy kullanan Batı Trakya Türklerine teşekkür etti.

4 Ekim 2009'da Yunanistan'da yapılan erken genel seçimler sonucunda Yunan Parlementosu'na iktidar partisi olarak seçilen PASOK mensubu milletvekilleri, Yunanistan'da yaşayan Türkler için açılım istedi.

Konuşmaların ardından hemşehrileriyle bir araya gelen milletvekilleri, Yunanistan'da yapılan genel seçimlerde Türkiye'den gelip oy kullanan Batı Trakya Türklerine teşekkür etti.

Devamını oku...