Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün371
DünDün299
Bu HaftaBu Hafta3200
Bu AyBu Ay11064
ToplamToplam1240198

Irkçı gruplar T.C. Gümülcine Başkonsolosluğunu hedef alan karalama kampanyası başlattılar.

Irkçı gruplar Yunanistan’da da başgöstermeye başladı. Son aylarda yoğun olarak Batı Trakya’da başgösteren Türklük karşıtı gruplar, Gümülcine şehir meydanında T.C. Gümülcine Başkonsolosluğunu ve personelini hedef alan bir karalama kampanyası başlattılar. Açtıkları panolarda Türkiye ve Başkonsolosluk aleyhinde yazılarla halka çağrıda bulunarak Başkonsolosluğun kapatılması için bir imza kampanyası başlattılar.

Devamını oku...

Vekillerimiz Yunan Meclisi`nde İslami usüllere göre yemin ederek görevlerine başladılar

İktidar partisi PASOK’tan parlamentoya giren Batı Trakya Türklerinin temsilcilerinden Gümülcine’den Ahmet Hacısoman ile İskeçe’den Çetin Mandacı, Yunan Meclisi`nde ellerini Kur’an-ı Kerim’in üzerine koyup meclisi yöneten bayan Elsa Papadimitriu’nun okuduğu Yunanca metni tekrar etti. Hacıosman ve Mandacı şöyle yemin ederek görevlerine başladı: “Allah’tan başka ilâh olmadığına ve Peygamber Muhammed (s.a.v.)`in onun rasulü olduğuna iman ediyoruz. Bu inanç üzere ülkemize, demokratik devletimize, anayasa ile kanunlara ve halkın hizmeti için görevimizi layıkıyla yapacağımıza and içiyoruz.”

Devamını oku...

Haftasonu düzenlenen kermes yoğun ilgi gördü

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği, Rodop - Evros Birleştirilmiş İller Valiliği, Rodop Valiliği, Gümülcine Belediyesi ve T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu’nun işbirliğiyle düzenlenen ve gelirinin Gümülcine (Komotini) devlet hastanesine bağışlanacağı belirtilen kermesin açılışı 10 Ekim Cumartesi günü azınlık ve çoğunluktan binlerce kişinin katılımıyla yapıldı.

Devamını oku...

İskeçe Türk Birliği`nin Temyiz Başvurusu Reddedildi.

AİHM kararlarına uymayan Yunanistan, İnsan Hakları ve Hukuk konusunda yine sınıfta kaldı. Türk kimliği konusunda yeni hükümet`in atacağı adımlar yeni hükümet`in Batı Trakya Türk Azınlığa bakışı açısından çok önemli olup merakla bekleniyor.

Trakya İstinaf Mahkemesi 30 Eylül 2009 tarihli kararıyla, Avukat Orhan Hacıibram tarafından 3 Nisan 2009 tarihinde ‘İskeçe Türk Birliği’ hakkındaki ilk mahkeme kararının bozulması için yapılan başvuruyu reddetti.

Devamını oku...

TBMM Başkanı, vekillerimiz Ahmet Hacıosman ve Çetin Mandacı'yı kutladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin, erken genel seçimlerde Batı Trakya'dan Parlamentoya giren PASOK partisi azınlık milletvekilleri Ahmet Hacıosman ve Çetin Mandacı'ya bir mesaj göndererek başarılarını kutladı.

Devamını oku...

Batı Trakya`da 2009 Erken Genel Seçim Sonuçları

Rodop ilinde PASOK partisinden oy fazlasıyla birinci sıradan Ahmet Hacıosman, Yorgos Petalotis`ìn önünde seçilirken, ND partisinde ise, Evripidis Stilyanidis uzak ara birinci seçildi.

İskeçe ilinden ise PASOK partisinden Çetin Mandacı diğer PASOK adaylarının açık ara önünde birinci sıradan ve ikinci olarak Sokratis Xinidis seçilirken, ND partisinden de Alexandros Kondos seçildiler.

Devamını oku...

Kostas Karamanlis ND Başkanlığını bıraktı.

Nea Dimokratia Partisi Genel Başkanı Kostas Karamanlis yaptığı basın açıklamasıyla, 4 Ekim erken genel seçimleri sonucunda PASOK partisinin ülke genelinde elde ettiği ezici galibiyet karşısında ND partisi genel başkanlığını bıraktığını açıkladı.

Devamını oku...