Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün577
DünDün561
Bu HaftaBu Hafta3852
Bu AyBu Ay11422
ToplamToplam1256504

BTTDD Bursa Şubesi Ramazan Sokağı'nda

kb2

İFTAR SONRASI HEMŞEHRİLERİMİZİ BEKLİYORUZ

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, Ramazan geleneklerini yaşatmak amacıyla Nilüfer Belediyesi önündeki Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan Ramazan Sokağı'nda stant açtı. Her akşam binlerce Bursalı'nın ziyaret ettiği meydanın güzel bir köşesindeki Batı Trakya standı ilk günden itibaren büyük ilgi görüyor.

Devamını oku...

ACIMIZ BÜYÜK

sehit

GELENEKSEL İFTARIMIZA BEKLİYORUZ

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen İftar programı,  9 Haziran Cuma günü Yıldırım Yunus Emre Spor Kompleksi' nde gerçekleştirilecek. Mübarek Ramazan ayında hem birlik ve beraberliğimizi bir kez daha ortaya koymak hem de hakkın rahmetine kavuşan büyüklerimize ve şehitlerimize dualar etmek için tüm hemşerilerimizi iftara bekliyoruz.

 

iftar

UZUN SÜRELİ İKAMET VERİLMEYE BAŞLANDI

Batı Trakya Türkleri'ne, Göç İdaresi İl Müdürlüğü tarafından uzun süreli ikamet verilmeye başlandı. Son başvuru tarihi 15 Ağustos 2017'dir. Söz konusu tarihten sonra başvuru kabul edilmeyecektir.

İKAMETTTT 

 
Uzun Süreli İkamet tezkeresi için gerekli evraklara ve konuyla ilgili detaylı bilgilere paylaşımın devamına tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 
 

Devamını oku...

12. Balgöç- Ali Durmaz Turnuvası'nda kürsüye çıktık

kupa 1

Üçüncülük kupası BTTDD Bursa Şubesi'nde

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Futbol Takımı, Balkan derneklerinden 10 takımın mücadele ettiği 12. Balgöç-Ali Durmaz Turnuvası'nda üçüncülük kupasının sahibi oldu.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları'ndan muhteşem kermes

k2

Batı Trakya'nın yöresel lezzetleri ve el işleri kapışıldı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Kadın Kolları, örnek etkinliklerine bir yenisini ekledi. Batı Trakyalı kadınların Mimar Sinan Cafe'de gerçekleştirdiği kermese ilgi büyük oldu. İmece usulü hazırlanan yöresel lezzetler ve el işleri kısa sürede tükendi.

Devamını oku...

Yaka Birlik'ten BTTDD Bursa Şubesi'ne ziyaret

yaka 0

Yaka Birlik Futbol Kulübü'nden BTTDD Bursa Şubesi'ne ziyaret

Batı Trakya'da Durhasanlar, Dolapçılar, Hacıköy ve Işıklar köylerinin birlikte kurduğu YAKA BİRLİK Futbol Kulübü'nün Erdi Şerif başkanlığındaki yönetimi ve futbolcular, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti.

Devamını oku...