Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün299
DünDün291
Bu HaftaBu Hafta2627
Bu AyBu Ay10933
ToplamToplam1296767

Derneğimizin eski Başkanı Başbakan Yardımcısı oldu

Ami Emin Latif ve Hakan Çavuşoğlu

'Sayın Hakan Çavuşoğlu ile gurur duyuyoruz'

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Eminlatif, derneğin eski başkanlarından Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu'nun yeni kabinede Başbakan Yardımcısı olarak görev almasını, Batı Trakya Türkleri olarak sevinçle karşıladıklarını söyledi.

Devamını oku...

BTTDD BURSA ŞUBESİ'NİN ÇİFTE BAYRAM COŞKUSU

11111

BAYRAMI HEM BURSA'DA HEM DE BATI TRAKYA'DA KUTLADIK

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, Ramazan bayramını hem Bursa’da hem de Batı Trakya’da kutladı.
Bayramın ilk günü Bursa'da Mimar Sinan Cafe’de organize edilen bayramlaşma töreni, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu ve Müfit Aydın, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Şükrü Köse, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, MHP İl Başkanı Tevfik Topçu, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdai Yazıcı, AK Parti İl Yöneticisi Remzi Yeprem, AK Parti Yıldırım Belediye Meclis Üyesi Mehmet Kaşifoğlu, AK Parti Yıldırım İlçe Teşkilat Başkanı İbrahim İsmailoğlu, BATTAM Başkanı Özkan Hüsyin, BATISİAD Başkanı Ahmet Er, BTTDD Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Hasanoğlu, Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu Kurucu Başkanı Cafer Alioğlu, BALKANTÜRKSİAD Bakanvekili Süleyman İnan, BTTDD Bursa Şubesi Eski Başkanları Mehmet Koca ve Ahmet Koç ile çok sayıda Batı Trakyalı'nın katılımı ile gerçekleştirildi. 
BTTDD Bursa Şubesi 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş, Genel Sekreter İsmail Hayat ve Disiplin Kurulu Üyesi Dr. Recep Bölükbaşı ise, Bursa Kızılay Kan Müdürü Dr. Orhan Eminlatif, Sağlık Bakanı eski Danışmanlarından Dr. Metin Ahmet ve Bursa Şubesi eski Yöneticilerinden Mehmet Hüseyin ile birlikte Batı Trakya’daki bayramlaşma törenlerinde hazır bulundu. İlk olarak Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu’ndaki bayramlaşmaya katılan heyet, daha sonra Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü, Gümülcine Türk Gençler Birliği ve DEB Partisi’nde Batı Trakya Türk Azınlığı’nın temsilcileri ve hemşehrileri ile kucaklaştı. BTTDD Bursa Şubesi 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş ve Genel Sekreter İsmail Hayat, başta Başkonsolos Ali Rıza Akıncı, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı İbrahim Şerif, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete olmak üzere, Azınlık milletvekilleri ile yöneticilerine, 30 Temmuz’da Bursa’da yapılacak Batı Trakyalılar Panayırı’nın davetiyelerini de iletti. Hasan Ali Çavuş, Batı Trakya temaslarının çok verimli geçtiğini belirterek, ‘Ramazan bayramını BTTDD Bursa Şubesi yöneticileri olarak hem Bursa’da hem de doğduğumuz topraklarda kutlamak bizlere ayrı bir gurur yaşattı. Ayrıca burada göreve geldiğimiz günden bu yana gördüğümüz sıcak ilgi bizleri çok mutlu ediyor’ dedi.

Batı Trakya'da toplu sünnet programına katıldık

sirkeli toplu sünnet 1

Sirkeli'de hemşehrilerimizle buluştuk

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi 2.Başkanı Hasan Ali Çavuş, Dernek görevlisi Zekeriya Osman ile birlikte Sirkeli Köyü'nde gerçekleştirilen Toplu Sünnet Töreni'ne katıldı. Kozlukebir Belediyesi'nin düzenlediği etkinliğe Türkiye'den ve Batı Trakya'dan çok sayıda davetli katıldı.

 

sirkeli toplu sünnet 2

BTTDD Bursa Şubesi kitap kampanyası başlattı

DD

BURSA'DAN BATI TRAKYA'DAKİ ÇOCUKLARA KİTAP

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin Batı Trakya'ya yönelik çalışmaları devam ediyor. Dernek, bölgedeki kitap ihtiyacını gidermeye yönelik çalışma başlattı. İlk olarak Bahçeşehir Koleji Bursa Modern Kampüsü ile işbirliğine gidildi.

Devamını oku...

15 TEMMUZ MESAJI

MUSTAFA CAMBAZ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde, başta şehidimiz Mustafa Cambaz olmak üzere vatan için canlarını ortaya koyan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz. Milli Birlik ve beraberliğimizi hedef alan FETÖ Terör Örgütü'nün darbe girişimini bir kez daha lanetliyoruz.

 

BTTDD 

Bursa Şubesi Yönetimi Adına
Başkan Uzm. Dr. Ali Emin Latif

Bursa'daki Batı Trakyalılar'a sağlıkta 'özel' müjde

NNNN

ÖZEL HASTENELERDEN BTTDD ÜYELERİNE YÜZDE 15-20 İNDİRİM

Devletin 53 lira karşılığında GSS'li olma ve birinci derece yakınlarını sosyal güvenceleri kapsamına alma hakkı verdiği Batı Trakya Türkleri'ne, bir müjde de özel sağlık kuruluşlarından geldi.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi Ramazan Sokağı'nda

kb2

İFTAR SONRASI HEMŞEHRİLERİMİZİ BEKLİYORUZ

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, Ramazan geleneklerini yaşatmak amacıyla Nilüfer Belediyesi önündeki Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan Ramazan Sokağı'nda stant açtı. Her akşam binlerce Bursalı'nın ziyaret ettiği meydanın güzel bir köşesindeki Batı Trakya standı ilk günden itibaren büyük ilgi görüyor.

Devamını oku...