Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün499
DünDün1259
Bu HaftaBu Hafta7548
Bu AyBu Ay20404
ToplamToplam1405194

Adalar'daki soydaşlarımızla kucaklaştık

rodosss

Ne Türklüğümüzden ne Müslümanlığımızdan vazgeçeriz

Rodos Müslümanları Kültür Kardeşlik Derneği Başkanı Behice Sellavcı ile İstanköy Müslümanları Kardeşlik ve Dayanışma Derneği 2. Başkanı Süleyman Sarı'nın önderliğindeki grup, Batı Trakya Türkleri Dayanıma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti. Bu önemli buluşmaya 'Etnik kimliğimizden, dilimizden, dinimizden ve kültürümüzden vazgeçmeyiz' sözleri damga vurdu.

Devamını oku...

BAL-GÖÇ genel kurulan katıldık

balgöç 1

Soydaşlarla birlik mesajı verdik

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin (BAL-GÖÇ) 17. Olağan Genel kurulu 24 Aralık Pazar günü Yunusemre Spor Kompeksi'nde Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'nun katılımı ile gerçekleştirildi. Çok sayıda milletvekili ve belediye başkanının da hazır bulunduğu kongrede, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nden Başkan Uzm. Dr. Ali Eminlatif, İkinci Başkan Hasan Ali Çavuş, Denetim Kurulu Üyesi Naim Karagöz ve Dernek Görevlisi Zekeriya Osman da yerini aldı. BTTDD Bursa Şubesi Yöneticileri, tek liste ile gidilen seçimlerde güven tazeleyen BAL-GÖÇ Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan'ı tebrik etti. Genel kuruldaki konuşmalarda birlik ve beraberlik vurguları dikkat çekti.

Devamını oku...

Levent Sadık Ahmet'ten Batı Trakya'ya örnek yatırım

y2

Yaka'yı umutlandıran modern tesisi gezdik

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin Uzm. Dr. Ali Emin Latif Başkanlığındaki yönetimi, işadamı Levent Sadık Ahmet’i, Batı Trakya'nın Yaka bölgesinde kurduğu kiraz şoklama ve paketleme tesisinde ziyaret ederek 'Hayırlı olsun' dedi.

Devamını oku...

Batı Trakya'da krizde en önemli sorun 'eğitim' çıktı

ah

Uluslalarası kogrede büyük ses getirdi

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Serdar, Batı Trakya'da yaptığı araştırmada, Türk Azınlığın ağır ekonomik krize rağmen en önemli sorun olarak eğitimi gördüğünü ortaya koydu ve bu bilgilerle uluslararası kongrede 'en iyi sunum'u yaptı.

Devamını oku...

Engelliler Haftası'nda örnek etkinlik

kad1

'Elimi Tutsan Engellimi Unutsam'

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Kadın Kolları, Engelliler Haftası'nda önemli bir programa imza attı. 'Elimi Tutsan Engellimi Unutsam' sloganı ile yola çıkan Başkan Zeynep Güler ve beraberindekiler, Nilüfer'deki İpek Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'nde engelli çocuklarla güzel bir gün geçirdi.

Devamını oku...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Batı Trakya'yı ziyaret etti

er1
BTTDD Bursa Yönetimi Gümülcine'ye çıkarma yaptı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi yönetimi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Batı Trakya ziyaretinde hazır bulundu. Dernek Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, İkinci Başkan Hasan Ali Çavuş, Genel Sekreter İsmail Hayat, STK'larla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Serdar, Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Raif ve Dernek Görevlisi Zekeriya Osman'dan oluşan heyet, Erdoğan'ın Gümülcine'deki programının başından sonuna kadar içinde yer aldı.

Devamını oku...

Geçlik Kollarımızdan Eskişehir gezisi

g1

Tarihi ve kültürel yerleri gezdiler

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Gençlik Kolları, geçtiğimiz hafta sonu önemli bir organizasyona imza attı. Daha önce duyurusu yapılan Eskişehir gezisi, 25 Kasım Cumartesi günü başarıyla gerçekleştirildi.

Devamını oku...