Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün577
DünDün561
Bu HaftaBu Hafta3852
Bu AyBu Ay11422
ToplamToplam1256504

BTTDD Bursa Şubesi yönetimi Alapte'de

toplu yürüyüş

BAŞKAN EMİNLATİF'TEN ATİNA'YA ÖNEMLİ MESAJLAR

Kozlukebir Belediyesi tarafından organize edilen 'Tarihi Alantepe Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri'ne, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi de bir heyetle katılım sağladı. 15 Eylül Cuma günü Ağa Sabri Dallı'nın köyü Kozdere'de start alan, 17 Eylül Pazar günü Alantepe'de yapılan güreşler ve Ayşe Dinçer konseri ile son bulan organizasyona aynı zamanda genel merkezi temsilen katılan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Eminlatif'e, Genel Sekreter İsmail Hayat, STK'larla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Serdar, Dernek Görevlisi Zekeriya Osman ve Bursa Kızılay Kan Müdürü Dr. Orhan Eminlatif eşlik etti.

Devamını oku...

Bursa Valisi İzzettin Küçük'e ziyaret

valiii

Yöneticilerle tek tek tanıştı, 'her konuda yardıma hazırım' dedi

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi yönetimi, Bursa Valisi İzzettin Küçük'ü makamında ziyaret etti. Heykel'deki tarihi Valilik binasında gerçekleşen buluşmada, BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzman Dr. Ali Emin Latif, Vali Küçük'e kendilerini kabulünden dolayı teşekkür etti.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi yine fark yarattı

bayramlaşma

Batı Trakyalılar Kurban Bayramı'nda gövde gösterisi yaptı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Bayramlaşma töreni, bu yıl Yıldırım-Yunus Emre Spor Kompleksi’nde ailecek gerçekleştirildi. Çok sayıda Batı Trakya Türkü’nün hazır bulunduğu törene, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu da katıldı.

Devamını oku...

30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda hazır bulunduk

r1

Büyük coşkuya ortak olduk

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzman Dr. Ali Eminlatif, 2. Başkan Hasan Ali Çavuş ve Genel Sekreter İsmail Hayat, Bursa Valiliği'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuna katıldı.

Devamını oku...

YÖNETİCİMİZ ATİLLA TAHSİN'İN MUTLU GÜNÜ

atilla 1

'DEĞERLİ KARDEŞLERİMİZE MUTLULUKLAR DİLİYORUZ'

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Tahsin, Pınar Emin ile hayatını birleştirdi.

Devamını oku...

PANAYIRDA ÖZLENEN GÜNLER GERİ GELDİ

panayır 1

BATI TRAKYA TÜRKLERİ BURSA'DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin düzenlediği '18. Batı Trakyalılar Panayırı ve 12. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası' 30 Temmuz 2017 Pazar günü Gündoğdu Köyü Mesire Alanı'nda büyük coşku ile gerçekleştirildi. BTTDD Bursa Şubesi eski başkanlarından Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'nun da binlerce hemşehrisi ile kucaklaştığı etkinlik, Panayır Ağası Mehmet Emiroğlu'nun geleneksel kıyafetleri at üzerinde davul-zurna eşliğinde alana gelişi ile başladı.

Devamını oku...

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'nu ziyaret ettik

h1

Çankaya Köşkün'den Batı Trakyalılar'a kenetlenme çağrısı

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Batı Trakya Türkleri'ni ve Balkanlardaki soydaşları kenetlenmeye davet etti.
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Yönetimi, son kabine değişikliği ile Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen Hakan Çavuşoğlu'nu Çankaya Köşkü'ndeki makamında ziyaret etti.

Devamını oku...